Доступність посилання

ТОП новини
14 серпня 2020, Київ 08:33

Аварія на шахті в Єнакієвому


Команда рятувальників на шахті імені Карла Маркса в Єнакієвому, 8 червня 2008 року
На шахті в Єнакієвому врятували 24 гірників, повідомили Радіо Свобода в Міністерстві з надзвичайних ситуацій о 23:00 у понеділок.

Доля ще 13 залишається невідомою.

Раніше оприлюднене повідомлення про знайдене тіло одного загиблого шахтаря не підтвердилося, уточнили в МНС.

Аварійно-рятувальні роботи на шахті тривають.

Усі 24 гірники і ще 5 працівників, які потерпіли під час вибуху на поверхні, перебувають у лікарнях: 3 в важкому стані, 2 в середньому і 24 на обстеженні.

Родичі шахтарів чекають на вістки про долю близьких
У неділю о 5-й ранку на шахті імені Карла Маркса в Єнакієвому Донецької області стався вибух і пожежа. Під завалами опинилися 37 гірників.

Урядова комісія з розслідування причин вибуху на шахті розглядає кілька версій.

Секретар РНБО Раїса Богатирьова повідомила журналістам про окремі з них: «Як порушення техніки безпеки, так і обладнання, яке могло би гарантувати безпеку, але не спрацювало. Розглядається й людський фактор».

За її словами, «всі версії мають право на життя, доки не вималюється одна основна версія, яка буде або спростована, або доведена слідством».

Генеральна прокуратура напередодні порушила кримінальну справу за фактом аварії на шахті імені Карла Маркса в Єнакієвому Донецької області.

Як повідомив перший віце-прем’єр-міністр Олександр Турчинов під час брифінгу в Єнакієвому, слідство ведеться, і перевірятимуть усі версії, які були озвучені самими шахтарями, тобто чи справді вівся промисловий видобуток вугілля після заборони Держгірпромнагляду.

Президент скритикував уряд за відсутність стратегії розвитку вугільної галузі.

В аварії на шахті імені Карла Маркса відобразилися всі головні проблеми вугільної галузі, які не вирішуються роками, цитує голову держави його речниця Ірина Ванникова.

Особливе ж занепокоєння Віктора Ющенка викликала інформація про те, що Держгірпромнагляд заборонив роботи на шахті в Єнакієвому, а отже, шахтарів змушували працювати в закритій для роботи копальні, порушуючи правила безпеки та норми трудового законодавства.

Президент закликав уряд розслідувати причини аварії i протягом тижня доповісти йому про виконану роботу і розробити та затвердити комплексний план заходів для ліквідації наслідків аварії на шахті імені Карла Маркса.

Віктор Ющенко також вимагає покарання для винних в аварії на шахті в Єнакієвому.

Як повідомила речниця голови держави Ірина Ванникова, Віктор Ющенко очікує на завершення розслідування причин вибуху і доручив генпрокуророві Олександрові Медведьку і секретареві РНБО Раїсі Богатирьовій виїхати на місце події.

Генеральний прокурор і секретар Ради національної безпеки і оборони відразу в понеділок прибули на шахту й відвідали її.

Як повідомила заступниця генпрокурора Тетяна Корнякова, напередодні йому доповіли, що під час вибуху на шахті не здійснювали жодних основних робіт, а проводили ремонтні роботи.

Перший віце-прем’єр-міністр Олександр Турчинов на брифінгу в понеділок уранці повідомив, що транспортну інфраструктуру на шахті цілком знищено, також пошкоджені комунікації шахти.

Турчинов, який очолив створену в неділю комісію для розслідування причин вибуху, заявив про можливе закриття шахти Карла Маркса.

Він зазначив, що цей вибух найпотужніший за час існування української вугільної промисловості.

«За попередньою інформацією, відбувся викид породи й шахтного газу такої потужності, що потерпіли не тільки шахти, вибої, вали, але й наземні споруди», – сказав перший віце-прем’єр.

Зокрема, до лікарень іще в неділю потрапили 5 осіб, які працювали в шахті на поверхні, внаслідок вибуху, що стався на глибині близько кілометра.

Турчинов зауважив, що потерпілих могло бути й більше, якби 6 червня Держгірпромнагляд, що обстежив цю шахту, не заборонив здійснення видобутку.

Тим часом Прем’єр-міністр доручила проаналізувати доцільність експлуатації шахт глибиною понад кілометр.

На позачерговому засіданні уряду в понеділок Юлія Тимошенко заявила, що треба скласти реєстр таких копалень, вивчити обсяги виробництва, визначити кількість людей, які там працюють, та проаналізувати ситуацію з аварійністю.

Говорячи про аварію на шахті імені Карла Маркса, Тимошенко заявила, що такі аварії – це, за її словами, «наслідок руйнування вугільної галузі впродовж останніх 17 років та колосальної корупції в цій сфері, коли державні кошти на розвиток галузі не доходили до шахт».

Прем’єр доручила Міністерству вугільної промисловості розробити механізми для запобігання виникненню таких аварій. Затвердити їх мають на засіданні Кабміну в середу.

Кабінет Міністрів також вирішив надати 15 мільйонів гривень на ліквідацію аварії.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG