Доступність посилання

ТОП новини

У Криму найгірші показники тестувань із української мови


Сімферополь – Чому в Криму найгірші в Україні показники тестувань із української мови? Представники громадськості звинувачують у цьому кримську владу. У Міністерстві освіти і науки Криму стверджують, що проблема лише в тому, що кримські школярі позбавлені мовної практики.

За даними Міністерства освіти і науки України, результати тестування випускників із української мови і літератури в Автономній Республіці Крим і місті Севастополі – одні з найгірших у державі.

Це стало приводом для звинувачень кримської влади з боку низки громадських організацій автономії у неналежній організації навчального процесу в Криму, що призвело до низької якості викладання державної мови.

За словами голови кримського товариства «Просвіта», кандидата фізико-математичних наук Сергія Савченка, саме місцеві чиновники винні у тому, що школярі не знають української мови на достатньому рівні і не можуть конкурувати з однолітками з інших регіонів України.

Сергій Савченко навіть запропонував реорганізувати Міністерство освіти та науки Криму у Кримське управління освіти при загальноукраїнському відомстві.

У Донецьку кращі результати тестування, бо там українськомовне середовище?

Заступник міністра освіти і науки автономії Володимир Каврайський категорично проти цього і відкидає звинувачення: «Ті контрольні зрізи, які ми проводимо, не дають нам підстав говорити, що хтось із учителів імітує вивчення української мови».

Водночас Володимир Каврайський визнає: «Те, що ситуація така, що якість викладання української мови і літератури в школах необхідно підвищувати, це однозначно».

За його словами, в низьких оцінках під час тестування винне російськомовне середовище кримських школярів. Мовляв, через відсутність постійної мовної практики вони гірше знають державну мову, аніж їхні однолітки з Донецької чи Одеської областей, де більше шансів почути українську мову.

І в Криму вміють навчати української

Втім, є в Криму місце, де попри обмежені можливості для мовного практикування усе ж пишаються результатами тестування з української мови. Це Українська гімназія в Сімферополі.

Її директор Наталя Руденко каже, що до вивчення державної мови тут із усією серйозністю ставляться і вчителі, і учні. І результати тестування дуже високі.

«Ми задоволені. Ось наведу цифри: з п’ятнадцяти планованих медалістів дванадцять отримали 12 балів. Решта троє – по 9 балів. Але це теж висока оцінка. Ми побачили, що наші вчителі гарно навчають дітей, і це підтвердило тестування. У нас дуже серйозне ставлення до вивчення української мови. Це пріоритет», – заявила директор Української гімназії Сімферополя Наталя Руденко.
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG