Доступність посилання

ТОП новини

Німецька преса: Містер «Нєт» повернувся


Берлін – Німецькі газети пишуть про Чемпіонат Європи з футболу, коментують стрімке зростання цін на енергоносії й продовжують аналізувати візит до Німеччини нового президента Росії Дмитра Медведєва.

Газета Bild, зокрема, намагається розібратися, чому свою першу зупинку новий кремлівський лідер зробив саме в Німеччині. «Німецько-російські відносини мають для Москви особливе значення», – вважає видання і пояснює, чим: «Експорт сировини до Німеччини, трансфер технологій у Росію». Сюди, на думку газети Bild, слід додати ще й глибокі емоційні зв‘язки між обома народами, які мають історичне коріння. Автор статті переконаний, що канцлер Анґела Меркель правильно поводиться з могутнім сусідом на Сході. «Вона простягнула руку, пропонуючи Росії співпрацю, але її ноги продовжують міцно стояти на фундаменті трансатлантичного альянсу. Утримувати такий баланс і є високим мистецтвом німецької зовнішньої політики», – вважає Bild.

Газета Frankfurter Allgemeine Zeitung звертає увагу на повернення до Кремля імперських амбіцій, які, на думку видання, не зникнуть доти, «доки в Сибіру продовжуватимуть бити нафтові й газові джерела і Європа залишатиметься залежною від них». Нову самовпевненість Москви відчувають не тільки її колишні країни-сателіти, але також колишні супротивники й нинішні стратегічні партнери, констатує газета. «І тут не має значення, про що йдеться, – про Косово, про іранську атомну бомбу чи про розширення НАТО на Схід: містер «Нєт» повернувся», – читаємо в газеті Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Газета Hannoversche Allgemeine Zeitung порушує тему зростання цін на енергоносії і вказує на необхідність переглянути в Німеччині рішення про відмову від використання атомної енергії. «Якщо дедалі більше країн у Європі, починаючи від Франції й закінчуючи Фінляндією, вирішують будувати нові атомні електростанції, то уряд Німеччини мав би принаймні поставити під сумнів доцільність закриття своїх АЕС», – пише Hannoversche Allgemeine Zeitung.

Щоб уникнути розвитку так званої енергетичної бідності, газета Nordwest-Zeitung пропонує скористатися досвідом Південної Кореї, яка пообіцяла менш заможним верствам населення фінансову допомогу на придбання бензину.

Звичайно, німецькі газети не обійшли й європейську футбольну першість, яка розпочалася в Австрії та Швейцарії. Видання Nordbayerischer Kurier зауважує: «Вже написані перші сторінки літньої казки 2008 року. Німеччина розпочала першість перемогою. Футбольні забобони стверджують, що перша гра завжди є найскладнішою. Якщо в цьому є хоч частка правди, тоді під час цього турніру може ще багато чого трапитися. Як би там не було, але ейфорії вже значно більше, ніж імовірності того, що Німеччина справді завоює чемпіонський титул», – коментує газета Nordbayerischer Kurier.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG