Доступність посилання

ТОП новини

Чехія обіцяє Україні підтримку в євроатлантичній інтеграції


Київ – Під час головування в Євросоюзі у 2009 році, Чехія активно підтримуватиме євроатлантичну інтеграцію України. У практичній площині – ідеться про ухвалення нової посиленої угоди між Україною та ЄС, і створення зони вільної торгівлі між Україною та Євросоюзом. Про це заявив по закінченні нинішнього робочого візиту до України віце-прем’єр-міністр Чехії з європейських питань Александр Вондра. Під час перебування у Києві, він провів переговори з керівництвом українського уряду.

Чехія та Україна плідно співпрацюють і на двосторонньому міждержавному рівні, і в рамках політики сусідства Євросоюзу, і в сфері міжнародної безпеки. Економічний, творчий, людський потенціал для поглиблення співробітництва є чималий, також наявна і політична воля з боку Києва і Праги. На цьому наголосив чеський віце-прем’єр з європейських питань Александр Вондра під час переговорів із українським колегою Григорієм Немирею.

Представник українського уряду зазначив, що головною темою переговорів була євроатлантична інтеграція України.

«Ці питання стосувалися широкого спектру – від енергетичної безпеки до питань політичного діалогу і питань, пов’язаних з перспективою створення зони вільної торгівлі між Україною та Євросоюзом. І, безумовно, ми привітали той факт, що пан Вондра... відвідав Дніпропетровськ і взяв участь у відкритті Центру євроатлантичної інтеграції», – заявив Григорій Немиря.

Що таке енергетична безпека у контексті українсько-чеських взаємин, український урядовець пояснив так: «Ми говорили не лише про газ, ми говорили про нафту, про можливості, пов’язані з інвестиціями і модернізацією теплової енергетики та генеруючі питання. Особливо – що стосується обленерго. Ми говорили про альтернативні джерела. Ми підкреслили факт, що згідно оцінки українського уряду, одна із «ахіллесових п’ят» – залишається брак стратегічних прямих іноземних інвестицій із країн-членів Євросоюзу. І в цьому сенсі, ми вітали, коли побачили що є зацікавленість інвесторів із Чеської Республіки».

Підсумовуючи переговори у Києві, Александр Вондра пообіцяв: під час головування Чехії в ЄС офіційна Прага підтримуватиме євроінтеграцію України конкретними кроками, серед яких – створення зони вільної торгівлі, переговори щодо поглиблення політичного діалогу «Україна – ЄС» і розвиток контактів у гуманітарній сфері.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG