Доступність посилання

ТОП новини

Єврокомісія хоче довших робочих тижнів. Конфедерація профспілок проти


Брюссель – Надати можливість офіційно працювати до 60 годин на тиждень та прирівняти у правах тимчасових та постійних працівників – таку мету переслідує нова директива, ухвалена минулої ночі в Люксембурзі. І хоча компромісна угода мала б захистити європейського робітника, Конфедерація профспілок Європи її різко розкритикувала. Вони вважає, що це призведе до протилежного – поглиблення експлуатації та порушення прав трудящих.

Вчорашнє засідання Ради зайнятості та соціальної політики Євросоюзу в Люксембурзі затягнулося до пізньої ночі. Ухвалена директива не була повністю підтримана всіма членами ЄС. Адже при тому, що тривалість робочого тижня залишилася на колишній позначці 48 годин, згідно з цією директивою, працювати офіційно у ЄС можна буде до 60, ба навіть, 65 годин на тиждень.

«Це важлива віха для європейських працівників, яка поглибить соціальний діалог», – зазначив єврокомісар із соціальних питань та зайнятості Володимир Шпідла.

Проте, з новим положенням не згодна Європейська конфедерація профспілок, котра вважає, що це призведе до зменшення захищеності працівників та нових можливостей їх експлуатації роботодавцями.

Від підтримки ідеї подовження тривалості робочого тижня утрималися міністри зайнятості Іспанії, Бельгії, Греції, Угорщини та Кіпру. На сьогодні максимальна тривалість праці, скажімо, в Австрії сягає 50 годин на тиждень. В Англії працівники не можуть переходити межу в 48 годин, в Іспанії – 41 годину.

«Це не принесе соціального прогресу, а є кроком назад», – вважає бельгійський міністр праці Жоель Мільке. Окрім того, що робітникам та службовцям доведеться працювати набагато більше, це ще й стане перепоною для тих, хто шукає роботу, заявляють місцеві оператори ринку праці.

Рівність прав тимчасових і постійних працівників

Проте новий, гнучкіший підхід до впорядкування європейського ринку праці має і привабливі пункти. Це стосується проголошеної у директиві рівності прав тимчасових працівників із тими, що мають статус постійного робітника.

Речниця Єврокомісії Катаріна вон Шурнбайн зазначила: «Головним пунктом сьогоднішньої угоди є рівність прав тимчасових і постійних працівників. Це стосується оплат та відпусток. Вони користуватимуться також іншими вигодами: їх обов’язково інформуватимуть про наявність нових місць, надаватимуть можливість кар’єрного росту. Також, ті, що працюють за тимчасовими контрактами, зможуть, як усі інші, користуватися дитячими установами, їдальнями та транспортом своїх підприємств».

За даними Єврокомісії, сьогодні у європейській спільноті налічується 8 мільйонів тимчасових та сезонних працівників. Ця цифра постійно зростає, бо подекуди у низці країн і для роботодавця, і для працівника вигідніше працювати за тимчасовими контрактами. Проте все частіше констатують факти робітничої експлуатації та низької захищеності тимчасових працівників порівняно з тими, що мають постійні контракти.

Противники закликають не погоджуватися

До країн-членів ЄС, котрі ухилятимуться чи не дотримуватимуться положень директиви, можуть вживати штрафні санкції, наголосила Катаріна вон Шурнбайн.

Та перед тим, як набрати чинності, цей документ мусить пройти через європарламентські обговорення.

Країни, що утрималися від підтримки нового проекту директиви вже звернулися із заявою до євродепутатів. У ній висловлене прохання не погоджуватися із положенням про нові межі робочого тижня.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG