Доступність посилання

ТОП новини

Політична криза в Україні катастрофічно знижує міжнародний авторитет Києва. (Огляд європейської преси)


Прага – Чимало європейських видань продовжують аналізувати політичну кризу в Україні і констатують, що від цього програють головні її учасники. А деякі газети друкують висловлювання європейських політиків про неспроможність урядів країн ЄС просувати вперед позитиви спільноти і це може викликати ще одну глибоку кризу, в разі провалу в четвер референдуму в Ірландії щодо Лісабонської угоди. Преса також звертає увагу на похмурі прогнози російського «Газпрому» щодо зростання світових цін на нафту.

Швейцарська «Нойє Цюрхер Цайтунґ» вказує на те, що наростання політичної кризи в «помаранчевій коаліції» у Києві свідчить про хитку позицію уряду Тимошенко. Вже вкотре, як вважає швейцарська газета, ця криза показала, що її головною причиною є заплановані на 2010 рік президентські вибори, де діючий президент намагатиметься «посісти крісло вдруге»... «та й Юлія Тимошенко невтомно демонструє свій інтерес до вищої державної посади», – наголошує у середу «Нойє Цюрхер Цайтунґ». Ця ж газета наводить здивування експертів з приводу того, що співпраця Ющенка з Тимошенко гірша, аніж була у Президента з урядом Януковича. «Нойє Цюрхер Цайтунґ» також зауважує, що в результаті затяжного конфлікту між двома «помаранчевими лідерами», програють вони обоє, бо сьогодні громадська думка на боці Януковича – 23 відсотки, Тимошенко має 21 відсоток, а Ющенко лише 7. Але найбільша проблема, на думку швейцарського часопису, полягає в тому, що «помаранчева криза» завдає все відчутніших ударів по міжнародному іміджеві України.

Німецька «Таґесшпіґель» публікує напередодні референдуму в Ірландії, де у четвер вирішується доля реформаторського договору ЄС, розмову з міністром закордонних справ Фінляндії Александром Стуббом, який дорікає європейським урядам за їхню публічну надкритичність на адресу Брюсселя замість агітації за переваги ЄС. І це може призвести, як вважає «Таґесшпіґель», до нової кризи в ЄС, бо «провал референдуму в Ірландії не виключений». Фінський міністр критикує тут асиметричність стосунків ЄС із Росією, коли варто було б, на думку Стуббе, відкрити кордони і доступ до ринків, що швидко зруйнувало б антидемократичний кремлівський режим .

Лондонська «Дейлі Телеґраф» звертає увагу на похмурий прогноз із кабінетів російського «Газпрому» про подальше, в перспективі рік-півтора, зростання світової ціни на нафту майже удвічі. Газета дивується, що це робиться всупереч заявам ОПЕК, де заперечують панічні настрої щодо нестачі нафти. «Дейлі Телеґраф» також зауважує, що така заява «Газпрому» викличе, щонайменше – зростання цін на опалення у Великій Британії.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG