Доступність посилання

ТОП новини

Закарпатська міліція хоче навести в області лад зі скутерами


Ужгород – Закарпатська міліція має наміри ініціювати перед обласною владою розгляд питання про примусову реєстрацію такого виду транспортних засобів, як скутери. Правоохоронці нарікають, через них кількість ДТП в області росте катастрофічними темпами, страждають люди, є чимало загиблих. Безчинства водіїв скутерів непокоять і пішоходів.

Лише за два тижні – від 15 по 31 травня – в рамках спеціальних профілактичних відпрацювань на дорогах працівники Державтоінспекції зафіксували дві сотні порушень правил дорожнього руху, які вчини водії скутерів. Серед них чимало осіб у стані алкогольного сп’яніння, а про документи на право власності не виявилося майже в половини.

Правоохоронці нарікають, ситуація зі скутерами в Закарпатті стала майже безконтрольною, водії цих видів транспортних засобів практично ігнорують світлофори, знаки, дорожню розмітку.

Начальник УМВС у Закарпатській області Віктор Чепак зазначає: «Скутери на сьогодні безконтрольно роз’їжджають по області. Маса водіїв цих транспортних засобів у стані алкогольного сп’яніння кермує. Вчинено низку ДТП зі смертю на цьому виді транспорті. Проводимо різного роду відпрацювання, на сьогодні нами вже 400 таких транспортних засобів вилучено».

Скутери наїжджають на пішоходів

В області чимало випадків, коли скутерами збивають велосипедистів, наїжджають на пішоходів.

Мешканці Ужгорода скаржаться:

– Я можу сказати як пересічний громадянин. Як автолюбитель, ніяк не розумію, як цим транспортним засобом можуть користуватися люди без захисних шоломів, без номерних знаків тощо, їхня масовість явно заважає рухові!

– Ті скутери просто літають по місту, по тротуарах! Я, старша жінка ,ледве якось встигла від них відскочити, а якби дитинка йшла чи старша ще людина, що б тоді було?

Правоохоронці вимагають обов’язкової реєстрації скутерів


Правоохоронці нарікають, найбільша біда в тому, що за законом мопеди з об’ємом двигуна до 50 кубічних сантиметрів не підлягають реєстрації, і це дозволяє їхнім власникам почуватися безкарними. Вихід із ситуації може бути один – ухвалити відповідні документи про обов’язкову реєстрацію, каже головний міліціонер Закарпаття.

«Ми чекали, що в законодавчому порядку на загальнодержавному рівні буде ухвалений закон про реєстрацію цього виду транспортного засобу. Цього не сталося. Тому ми будемо ініціювати перед обласною радою ухвалення рішення на рівні області, щоб бодай якось мінімізувати проблему», – зауважив Віктор Чепак.

Поки ж таке рішення буде ухвалене на рівні області, правоохоронці кажуть, посилено контролюватимуть ситуацію зі скутерами. У Державтоінспекції нагадують: кожен водій цього транспортного засобу повинен мати при собі документи, що підтверджують право власності на нього. А ще водії скутерів повинні пам’ятати: вони несуть відповідальність за порушення правил дорожнього руху на загальних підставах, жодних привілеїв для них існувати не повинно.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG