Доступність посилання

ТОП новини

Хто винен у високих темпах інфляції на Дніпропетровщині?


Дніпропетровськ – Прем'єр-міністр Юлiя Тимошенко критикує керівників п'яти облдержадміністрацій за погану роботу зi зниження iнфляцiї. До «чорного» списку потрапили керівники Київської, Сумської, Донецької, Дніпропетровської та Запорізької областей, де, за даними очільниці уряду, найвищі інфляційні показники. Керівник Дніпропетровської області зі звинуваченнями Юлії Тимошенко не погоджується, від імені колег з інших регіонів він заявив: у тому, що в країні знецінюються гроші, винен уряд.

Три десятих відсотка – саме на стільки рівень цьогорічної інфляції на Дніпропетровщині нижчий від показника в цілому по Україні. Різниця мізерна, але вона предмет неабиякої гордості місцевих чиновників. В облдержадміністрації звітують: завдяки зусиллям влади вдалося стабілізувати ціни на бензин і харчі, в області нижчою від середньоукраїнської є вартість яловичини, цукру, борошна, гречки та манки.

А втім, однією гречкою не наїсишся. Дніпропетровські пенсіонери словам чиновників про «стабілізацію цін» тільки дивуються. 80-тирічна Галина Василівна обурюється: не треба бути видатним економістом, щоб підрахувати – у порівнянні з минулим роком харчі подорожчали майже вдвічі.

«Для мене все дорого. Якщо зараз я витрачаю на харчі 100 гривень на тиждень, то раніше витрачала 50. Єдине, що подешевшало в цьому сезоні, – яйця, а все інше подорожчало», – каже пенсіонерка.

Ціни і зарплати – біг наввипередки

Офіційні дані облстату трохи різняться зі спостереженнями пенсіонерки: у порівнянні з минулим роком ціни зросли в середньому в півтора раза. А втім, статистика не приховує: зростання зарплат і пенсій на третину не наздогнало споживчі ціни.

Найсуттєвіше подорожчало найбільш споживане – овочі. Микола торгує картоплею, городиною та м’ясом, скупленими по селах, на одному з ринків. Буряк і морква – дорожчі за екзотичні фрукти. «Це уряд в усьому винен… І посуха, що була минулого року, ціни на зерно зросли і пальне, ось і все», – пояснює продавець.

Ціни на продукти і комунальні послуги — під контролем, запевняє міська влада Дніпропетровська. Проте чиновники, відповідальні за споживчий ринок, кажуть: регулювати торговельні надбавки держава дозволяє лише на із десяток видів продуктів харчування масового вжитку — хліб, молоко, цукор. Тотальне подорожчання у Дніпропетровську – відбиток загальної ситуації в країні.

Заступник міського голови Дніпропетровська Олександр Дорошенко наголошує: «Це питання делеговане державою міській раді, і ми відповідаємо за нормальну роботу торговельної мережі у місті, щоб там не було необґрунтованих цін. Але я хочу звернути увагу: ті об’єктивні чи необ’єктивні процеси, які відбуваються в державі, безумовно, відбуваються і в Дніпропетровську».

«Жодна країна світу не бореться з інфляцією на регіональному рівні»

Голова Дніпропетровської облдержадміністрації Віктор Бондар про винних в інфляції та зростанні цін говорить прямо, без натяків: це уряд намагається перекласти відповідальність на керівників областей за власні помилки. Адміністративне регулювання цін на рівні регіонів – учорашній день, треба було думати раніше, коли починали виплачувати «Юлину тисячу» і боротись із контрабандою.

«Жодна країна світу не бореться з інфляцією, що набирає великих обертів, на регіональному рівні. Це значить, що є глобальна проблема. Щоб боротися з інфляцією, потрібне валютне регулювання і митна політика, адже боротьба з контрабандою має зворотний бік – це зростання інфляції: як тільки з контрабанди товар переходить у форму легального імпорту, збільшується їх вартість. Має бути політика щодо цього», – переконаний керівник облдержадміністрації.

Доки керівники областей та уряд визначаються з винними в інфляції, ціни й далі повзуть угору. Із липня у Дніпропетровську до однієї гривні піднімуть плату за проїзд у трамваях, на черзі подорожчання комунальних послуг.
  • Зображення 16x9

    Юлія Рацибарська

    Журналістка-фрілансерка. Працюю кореспонденткою Радіо Свобода в Дніпрі з 2006 року. Народилась на Дніпропетровщині. Закінчила факультет систем і засобів масової комунікації Дніпровського національного університету – магістр журналістики. Писала для місцевих та загальноукраїнських газет і журналів, працювала новинкаркою та дикторкою на радіо, кореспонденткою та редакторкою сайту в інформагенції. Пишу, фотографую, надихаюсь історіями людей.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG