Доступність посилання

ТОП новини

В Ужгороді гострий дефіцит робочої сили


Ужгород – Ужгородські підприємства, установи та організації відчувають гострий брак робочої сили. У першу чергу не вистачає працівників робітничих професій, але потреба і в спеціалістах з вищою освітою, держслужбовцях. Місцеві підприємства змагаються за кваліфікованих робітників і пропонують дедалі вигідніші умови праці та вищі зарплати. Попри це, фахівці та випускники дедалі частіше шукають роботу за кордоном.

Такого в Ужгороді давно не пригадують: більше вакансій, ніж безробітних. За офіційною статистикою, нині в місті близько 900 вільних робочих місць, дві третини з них – для робітників, решта для держслужбовців і навіть людей без професії. Найбільше працівників потребують підприємства обробної промисловості, торгівлі, транспорту, державного управління.

Директор Ужгородського міського центру зайнятості Сергій Олексіюк каже, що за робітників у обласному центрі Закарпаття вже навіть змагаються.

«Це роботодавці розуміють, конкурують: в результаті збільшується заробітна плата, надають більший спектр соціальних послуг, пільгове харчування на підприємстві, медичне страхування, створення належних побутових умов», – зазначив він.

Найбільша потреба в Ужгороді – швачки

Найбільше в Ужгороді потребують швачок. У місті чотири потужні швейні підприємства, забезпечити їх кадрами – велика проблема. Як розповідає керівник відділу кадрів одного з таких швейних підприємств Марія Біров, специфіка їхнього виробництва в тім, що працюють в основному жінки, і це для бізнесу не дуже вигідно.

«Наше виробництво специфічне, у нас здебільшого працюють жінки. Все добре, але наші працівниці часто йдуть у декретну відпустку. Важко знайти працівницю на тимчасову заміну, тому це наша постійна проблема», – зауважила Марія Біров.

Ужгородські випускники подаються за кордон

Самі ужгородці кажуть, не так все просто, як розповідають у центрах зайнятості. Випускниця місцевого вузу Галина Ковач скаржиться, що на більшості підприємств таки вимагають робочий досвід, якого у вчорашнього студента немає. До того ж, навіть запропонована зарплата в тисячу-півтори гривень – це мало для молодої людини, якій потрібно будувати сім’ю, купувати житло тощо. Тому нерідко ужгородські випускники віддають перевагу працевлаштуванню не в рідному місті.

«Я закінчила навчання цього року і шукаю собі місце роботи десь в Угорщині чи Словаччині, оскільки в Закарпатті хоч і бракує фахівців, але оплата не відповідає потребам молодих людей. Якщо тут таким спеціалістам, як я, пропонують десь тисячу гривень, то в цих країнах – тисячу євро, думаю, це приваблює багатьох», – зауважила Галина Ковач.

В Ужгородському центрі зайнятості розповідають, що кваліфікованих працівників до Закарпаття дедалі частіше запрошують з інших областей України. Для цього доводиться думати, як забезпечити фахівців житлом. Тому окремі підприємства навіть розробляють програми будівництва соціального житла, переобладнання виробничих споруд під житлові, щоб спеціалісти були зацікавлені працевлаштовуватися саме в них.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG