Доступність посилання

ТОП новини

Україна і НАТО обмінюватимуться даними про повітряний простір


Підписаний сьогодні в Брюсселі Меморандум про взаєморозуміння про обмін даними про повітряну ситуацію між Україною та НАТО сприятиме прозорості у контролюванні повітряного руху та виявленні можливих порушень, заявив міністр оборони України Юрій Єхануров

Крім того, обмін даними про ситуацію в повітряному просторі є унікальним інструментом у боротьбі з тероризмом, сказав він після підписання документа.

«В Україні, незважаючи на різноманітність політичних поглядів і позицій, відбувається консолідація і розуміння політичними елітами ролі і завдань НАТО, а відтак і загальнонаціональних переваг, пов’язаних із приєднанням до Плану дій для членства в НАТО», – заявив український міністр.

Нова програма співпраці має бути практично застосована вже до кінця цього року.

Генеральний секретар Північноатлантичного союзу Яап де Гооп Схеффер назвав підписання меморандуму «досягненням» і «ясним знаком того, що Україна продовжує демонструвати на практиці свої зусилля у наближенні до НАТО».

У грудні цього року Північноатлантичний союз має знову розглянути готовність України приєднатися до Плану дій для членства в НАТО.

Київ розраховує отримати запрошення до Плану дій на цій грудневій зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів НАТО.
XS
SM
MD
LG