Доступність посилання

ТОП новини

На шахтi iмені Засядька заборонено видобуток вугiлля


Таке рiшення ухвалила iнспекцiя територiального управлiння Держгiрськпромнагляду в зв'язку з виявленими грубими порушеннями правил безпеки, що створює загрозу життю i здоров'ю гiрникiв.

За повідомленням прес-служби цього вiдомства, заборонено видобуток вугiлля у 18-й схiднiй лавi. Планова перевiрка виявила, що вентиляцiйний штрек звужено до 2 квадратних метрів замiсть 18-ти, передбачених законом.

На цiй та iнших дiлянках не виконуються заходи iз запобiгання вибуху вугiльного пилу, зазначено в повiдомленнi.

Заборонений також спуск до шахти працiвникiв шахти iмені Засядька у зв'язку з тим, що вони не пройшли обов'язкового навчання правилам користування саморятувальником.

Крiм того, майже половина шахтарiв не пройшла обов'язковий медичний профiлактичний огляд.

Iнспектори також заборонили експлуатацiю й опломбували вантажо-людський пiдйом N3. Причина – закiнчилися термiни експлуатацiї клiтi, пiдйомної машини i причiпного пристрою.

Коментуючи результати планової оперативної перевiрки, заступник голови Держгiрськпромнагляду Олег Румежак зазначив, що керiвництво шахти iмені Засядька не виконало шiсть із 15 пунктiв рiшення урядової комiсiї, яка розслiдувала причини аварiй у 2007 роцi, внаслiдок яких загинуло 106 шахтарiв.

За словами Олега Румежака, термiн виконання визначених комiсiєю заходiв закiнчився ще 1 травня 2008 року. За його словами, iнспектори встановили, що боротьба з вугiльним пилом на шахтi практично не ведеться. «I це не зважаючи на те, що саме вугiльний пил пiдсилив силу вибуху, який стався на шахтi 18 листопада 2007 рок», – наголосив заступник голови Держгiрськпромнагляду.

Крiм того, за його словами, на шахтi не встановлено обладнання автоматичного швидкiсного контролю копальневої атмосфери у шахтi з функцiєю «чорної скриньки», що було визначено рiшенням урядової комiсiї.

Не всi гiрники, якi працюють у тупикових i очисних виробiтках, забезпеченi спецiальними свiтильниками на касках. На пiдприємствi не встановлено загальношахтний вихiдний день у недiлю i державнi свята.

********
Найбiльша за роки незалежностi України аварiя сталася на шахтi iмені Засядька в Донецькiй областi 18 листопада 2007. Унаслiдок вибуху метано-повiтряної сумiшi загинув 101 гiрник (один із них помер у лiкарнi). 1 грудня 2007 року на шахтi знову стався вибух – 47 гiрникiв госпiталiзували. Третiй вибух стався 2 грудня пiд час проведення робiт iз зведення перемичок з iзоляцiї пласта – загинуло п'ять працiвникiв рятувальної служби.
XS
SM
MD
LG