Доступність посилання

ТОП новини

Генеральний Секретар НАТО в Україні


Київ – Сьогодні зранку у Києві, на флагштоках біля Секретаріату Президента і Міністерства закордонних справ вивішено державний прапор України та Організації Північноатлантичного Альянсу. Нині в Україну з офіційним візитом прибуває генеральний секретар Альянсу Яап де Гооп Схеффер, у планах якого переговори з чільниками української держави та громадськістю.

Міністр оборони України Юрій Єхануров та Генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схефер,
Візит пана Схеффера – результат його домовленостей з Президентом України Віктором Ющенком на Бухарестському саміті Альянсу у квітні цього року. І, як інформує прес-служба Президента, нині у Києві засідатиме комісія «Україна – НАТО», за участю міністрів закордонних справ та оборони, де буде проаналізоване виконання цьогорічного Плану дій «Україна – НАТО».

За словами міністра закордонних справ Володимира Огризка, подібні зустрічі – складова політичного і військово-технічного діалогу між Києвом і Брюсселем, а серед новинок нинішнього візиту керівника Альянсу міністр називає таке: «Візит проходитиме не лише у Києві – наші гості побувають також у Дніпропетровську, Львові і Харкові».

За словами Володимира Огризка, неприєднання України до Плану дій щодо членства у НАТО на зустрічі у Бухаресті активізувало стосунки між Києвом і Брюсселем. І нинішній візит генерального секретаря НАТО – це свідчення посилення співпраці між Україною та Альянсом.

А віце-прем‘єр-міністр Григорій Немиря взагалі вважає євроатлантичну інтеграцію «іспитом на демократію» для української влади і суспільства: «Для України НАТО – це перш за все спільнота розвинених держав, які об‘єднані завдяки спільним демократичним цінностям та високим стандартам розвитку і безпеки».

Але для багатьох українців образ НАТО – це образ ворога, тож керівника Альянсу ліві політичні сили обіцяють зустріти пікетами і демонстраціями.

Щоб подолати ще радянські стереотипи, громадські організації України закликають і чільників держави, і керівників НАТО розпочати нарешті обіцяну інформаційно-освітню кампанію. Про це кажуть експерти неурядових організацій. Канадський експерт Степан Бандера пропонує «рекламувати» безпекову та економічну переваги, які отримує кожен українець у разі вступу країни до НАТО: «Якщо Україна стане членом НАТО, то капітал з цілого світу буде серйозні інвестиції робити. Тобто, це буде як гарантія стабільності і гарантія інвестиції. Другий виграш – то буде іміджова річ».

На сьогодні у країнах-членах НАТО обережно ставляться до України, яка демонструє перманентну політичну кризу, активізацію антинатовських сил та розчарування громадськості у владі. Чи вдасться у найближчі два дні чільникам України не лише розповісти, а й продемонструвати єдність в євроатлантичному поступі, знатимемо найближчим часом.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG