Доступність посилання

ТОП новини

Повені на Середньому Заході США


Нью-Йорк – На Середньому Заході Сполучених Штатів триває стихійне лихо такого розмаху, що подібного там не бачили принаймні останніх 15 років. Це колосальні повені, які перетворили на озера й ставки маленькі містечка й квартали великих міст і практично знищили посіви збіжжя на тисячах гектарів угідь.

Найгірша ситуація у сільськогосподарському штаті Айова, знаменитого своєю кукурудзою. Це саме там майже півстоліття тому під час свого візиту побачив плантації кукурудзи Микита Хрущов, після чого заходився впроваджувати цю культуру в Радянському Союзі. Так от, в Айові рівень води у ріці Сідар-Рівер знизився на 2 метри, але синоптики прогнозують дальше погіршення становища, бо дощі не вщухають. Вода зараз у Сідар-Рівер дещо опустилася, до рівня 8 з половиною метрів, тобто сягає третього поверху будинків. Ріка велика, завдовжки майже 500 кілометрів, тече на території двох штатів, Міннесоти та Айови, і вливається у могутню Міссісіпі, яка теж вийшла з берегів.

Внаслідок повені затоплена значна частина міста Сідар-Рапідс, це тисяча триста житлових кварталів на площі понад 23 квадратні кілометри. 24 тисячі мешканців змушені були евакуюватися. Але у той час, коли Сідар-Рівер трохи вщухла, сусідня притока Місісіпі, Айова-Рівер, усе ще піднімається, затопивши частину Айова-Сіті разом з університетським містечком-кампусом. «Це наш варіант буревію «Катрина», – сказав у телевізійному інтерв’ю Майк Салливан, представник департаменту надзвичайних ситуацій округу Джонсон.

Між тим, учора упродовж усього дня загони Національної гвардії штату Іллінойс закладали мішки з піском уздовж берега Міссісіпі. Там вода піднялася до дев’яти метрів і затопила містечко Кейтсбург, усе населення якого, 700 мешканців, евакуювалося. Але найбільше постраждало місто Сідар-Рапідс. За попередніми підрахунками Дейва Кача, представника муніципальної ради, матеріальні збитки міста оцінюються у 736 мільйонів доларів.

Чим викликані такі величезні збитки від повеней, крім дощової погоди?

Насамперед, тим, що не витримують дамби уздовж берегів. Вода, піднімаючись, вимиває їх у багатьох місцях, і всі зусилля закрити оті виломи мішками з піском часто-густо виявляються марними. Так сталося у столиці Айови місті ДеМойн, де прорвало дамбу і понад 200 будинків опинилося під водою.

Внаслідок виломів у дамбі на березі Айова-Рівер довелося евакуювати наслення низки маленьких містечок – Оквілл, Фрідонія, Коламбус Джанкшон, інших. У штаті Вісконсін довелося припинити рух по 113 місцевих шосейних дорогах після тижня безперервних дощів в окрузі Вернон. Не витримали дамби навколо озера Лейк Делтон і озеро цілком спорожніло, заливши усе навколо. Губернатор Вісконсіна звернувся до федеральної адміністрації з проханням оголосити надзвичайний стан.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG