Доступність посилання

ТОП новини

Парламенти України, Польщі та Литви створили тристоронню Асамблею


На фото: (зліва направо) Голова Сейму Литовської Республіки Чесловас Юршенас, Голова Верховної Ради України Арсеній Яценюк, маршалок Сенату Республіки Польща Богдан Борусевич. Київ, 16 червня 2008 р.
Кирило Булкін

Київ – Міжпарламентську асамблею Верховної Ради України, Сейму Литовської Республіки та Сейму і Сенату Республіки Польща створено. Декларацію про це, а також статут нової організації підписали сьогодні в Києві керівники парламентів трьох країн.


Створення тристоронньої Міжпарламентської Асамблеї – новий етап у співпраці Польщі, Литви та України. Раніше країни працювали на рівні двосторонніх Асамблей.

На відміну від білатеральних структур, парламентарії вирішили зосередитися саме на питаннях тристоронньої співпраці. Одним із них є підтримка Польщею та Литвою європейських та євроатлантичних прагнень України.

Маршалок сейму Польщі Богдан Борусевич, зокрема, зазначив, що Польща й Литва можуть не лише бути радниками для України, а й виступати її адвокатами в структурах Євросоюзу та НАТО: «Ми будемо добиватися, щоб уже найближчим часом Україна отримала статус асоційованого члена ЄС».

Три основні напрямки діяльності

Робота Міжпарламентської Асамблеї зосереджуватиметься на трьох основних напрямках. Відповідно до цих напрямків створені три комітети. Один із них очолить представник Польщі, один – Литви і один – України. Назви комітетів Міжпарламентської Асамблеї оголосив Голова Верховної Ради України Арсеній Яценюк:
«Це комітет з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, комітет з питань економічного, регіонального та місцевого співробітництва і комітет з питань гуманітарного та культурного співробітництва».

Міжпарламентська Асамблея, на пропозицію України, залишається відкритою для приєднання парламентів інших країн.

Рішення про створення тристоронньої Міжпарламентської Асамблеї ухвалили ще у травні 2005 тодішні голови парламентів України, Польщі та Литви. З того часу в усіх трьох країнах парламенти очолили представники інших політичних сил. Однак вони втілили в життя рішення, ухвалене їхніми попередниками.

Чи вдасться новій структурі стати справді дійовою, на відміну від багатьох двосторонніх парламентських асамблей, можна буде побачити з економічних та політичних результатів її діяльності.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG