Доступність посилання

ТОП новини

Тимошенко нагадує Схефферові, що Янукович теж за НАТО, коли при владі


Після зустрічі в понеділок із Генеральним секретарем НАТО Яапом де Гоопом Схеффером Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко нагадала, що колишній Прем’єр-міністр Віктор Янукович поставив свій підпис під Універсалом національної єдності, в якому йшлося про проведення референдуму тільки з питання членства України в НАТО.

«Більше ніяких претензій у Партії регіонів, коли вони підписували Універсал, не було», – додала Тимошенко.

Відтак, за її словами, «не потрібно створювати провокацій там, де їх не потрібно робити».

При цьому вона ще раз наголосила, що сам вступ України до НАТО, на відміну від її приєднання до Плану дій для членства в НАТО, здійснюватиметься «виключно за рішенням всеукраїнського референдуму».

«Я також хочу панові Януковичу і Партії регіонів нагадати, що саме Янукович і його фракція в парламенті і він як Прем’єр-міністр якраз приймали Закон України про основи національної безпеки, в якому чітко написано: забезпечення повноправної участі України в загальноєвропейських системах колективної безпеки і отримання членства в Європейському Союзі і Північноатлантичному альянсі», – додала Юлія Тимошенко.

Прем’єр також подарувала керівникові НАТО монографію Віктора Януковича «Стратегія економічного і соціального розвитку України», видану 2004 року.

«Тут якраз на 24 сторінці Віктор Федорович Янукович відзначив, що в 2008 році він бачить вступ України в НАТО. Це символ того, як політичні сили, коли вони бувають при владі, тоді вони сповідують такі цінності. Я хочу вам передати, щоб це було у вас в арсеналі», – сказала Тимошенко.

За її словами, питання про вступ України до НАТО щоразу народжується під час виборчих кампаній.

У понеділок Юлія Тимошенко й члени українського уряду зустрічалися в Києві з Північноатлантичною радою, яку складають постійні представники в НАТО 26 країн-членів, і Генеральним секретарем НАТО Яапом де Гоопом Схеффером.

Раніше цього дня делегація Північноатлантичного союзу взяла участь у засіданні Комісії Україна – НАТО на високому рівні й консультаціях із Радою національної безпеки і оборони України на чолі з Президентом Віктором Ющенком.

У вівторок члени делегації візьмуть участь у низці громадських заходів і дискусій на теми НАТО в Києві, Дніпропетровську, Львові і Харкові.
XS
SM
MD
LG