Доступність посилання

ТОП новини

Натівська конференція у Львові. Акції прихильників і противників НАТО


У дискусії «Інтенсивне залучення України в НАТО та його роль у впроваджені системних реформ в Україні» беруть участь 11 послів країн-членів Альянсу.

Близько 100 місцевих комуністів старшого віку протестують з гаслами «НАТО – вбивці» і скандують «НАТО – ні».

Лідер львівських комуністів Олександр Калинюк зауважив: «Усе робиться за спиною в народу. Треба спершу запитати в людей».

Понад 300 прихильників НАТО, під прапорами «Нашої України», від комуністів розділяла колона правоохоронців. Серед прибічників вступу України в НАТО переважали молоді люди з гаслами «НАТО – так». На їхню думку: «Наша армія буде краще озброєна». «Якщо ми матимемо на кого опертись, то зможемо бути передовою країною».

Посли країн-членів НАТО трактували акції як вияв демократичності суспільства. Під час дискусії вони висловили підтримку вступу України в Північноатлантичний альянс і свої сподівання, що у грудні Україна таки приєднається до Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ).

Олег Соскін, директор Інституту трансформації суспільства в коментарі Радіо Свобода зазгачив, що все залежить тепер від України, яка має 4 місяці для роботи: «Ми вже багато зробили, ПДЧ не впало з неба. Це логічний крок наших 10-річних зусиль».

Схожі акції сьогодні відбуваються і в інших містах України, де присутні представники НАТО, зокрема, у Києві, Дніпропетровську та Харкові.
XS
SM
MD
LG