Доступність посилання

ТОП новини

Водії та дорожня поліція у США


Нью-Йорк – Які стосунки між шляховими патрулями і водіями в Америці? Власне, ніяких стосунків нема, кожен живе у власному світі.

Не буває такого, щоб поліцейський на вулиці зупиняв першу-ліпшу машину для перевірки. Якщо зупинить, то лише за порушення. Наприклад, перевищення дозволеної швидкості на шосе — 55 миль на годину, тобто 80 кілометрів (вона, до речі, вважається найекономічнішою). Поліцейський, що чатує край дороги зі своїм speed-gun, приладом, що фіксує швидкість, може дати водієві, як тут кажуть, 10-мильну «подушку», тобто, не зупинить, якщо ти йдеш не 80, а 96 кілометрів на годину. Ну, а як більше, то наздожене й запитає: «Чи вам відомо, за що я вас зупинив?» — і вимагає показати права, реєстрацію авта та страховий поліс, щоб на комп’ютері перевірити.

Забороло для хабарів

Водій не повинен виходити з машини. Патрульний виписує квитанцію штрафу за порушення. Платити на місці заборонено. Запропонуєш — можна за ґрати потрапити. У квитанції вказано, куди чека надсилати, якщо визнаєш себе винним. А не визнаєш, то станеш перед суддею разом з патрульним, і суддя зважить, кому вірити, тобі чи поліцейському. Такий порядок у кожному штаті, це забороло для хабарів.

Чи патрульні завжди чесні? Як правило, так. Щоправда, у деяких віддалених містечках, особливо на півдні, поліція практикує засідки, speed-trap. Ставлять знак: швидкість 25 миль на годину, черепашкова, а якщо ти робиш, скажімо, 30, тобі вручать штрафну квитанцію. Ти можеш не визнавати себе винним, але хто поїде на суд до того містечка, якщо воно миль за 300 чи 500 від твого дому? Звичайно, краще надіслати чека і забути інцидент. Але гроші підуть до бюджету містечка, а не до кишені патрульного.

Взагалі водії американські здебільшого законослухняні, паркуються, де дозволено, швидкості не перевищують, на червоне світло зупиняються навіть уночі на порожній вулиці. Інакше був би хаос, враховуючи, що в Америці на 300 мільйонів населення 210 мільйонів машин, одне авто на кожні півтори особи, включно з немовлятами й старими.Поліцейських не вистачило б, щоб стежити за дотриманням правил руху.

Пияцтво за кермом: як з ним борються

Сумну картину малює статистика шляхових пригод унаслідок п’яних водіїв. 2006-й – останній рік опублікованих підрахунків, коли йдеться про загиблих. Тоді в Америці було зареєстровано 16700 смертельних аварій, це майже 40 відсотків усіх аварій на дорогах. Щопівгодини когось на дорозі позбавляє життя водій «під газом». Як правило, винний отримує тюремний термін. 2005-го року майже півтора мільйона водіїв було заарештовано за пияцтво або наркотики.


Борються з пияцтвом громадські організації — «Анонімні Алкоголіки», «Матері проти пияцтва за кермом», інші. А щодо поліції, то в її розпорядженні низка запобіжних заходів.Основний із них — перевірка на пунктах плати за проїзд на мостах та на виїздах із платних автострад. Як правило, перевіряють у дні свят, таких як День незалежності 4 липня, новорічна ніч, Різдво. Патрульні на заставах придивляються до водіїв, виділяючи розширені зіниці, непевну манеру за кермом, специфічний вираз обличчя, запах алкоголю. У таких випадках пропонують від’їхати вбік, пройти по прямій, торкнутися витягнутою рукою кінчика носа, у крайньому випадку — дихнути у трубку. Якщо водій відмовляється, його затримують. Доза, що визначає надмірний вміст алкоголю у крові — 8 десятих грама на 100 грамів ваги водія, це кілька банок пива, наприклад. Якщо ти вперше потрапив у цю халепу – 500 доларів штрафу і півроку позбавлення прав. Якщо ти мусиш діставатися до місця роботи машиною, тобі умовно дозволяють, але тільки, щоб на роботу й додому. Вдруге трапляється подібне — штраф удвічі більший, причому права забирають принаймні на рік, а там мусиш здавати екзамени наново.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG