Доступність посилання

ТОП новини

Питання політичних в’язнів у Вірменії у центрі уваги літньої сесії ПАРЄ


Дар‘я Марченко

Київ – Сьогодні розпочинається літня сесія Парламентської асамблеї ради Європи. Впродовж п’ятиденного заходу мають відбутись невідкладні дебати для оцінки того, як Вірменія відповідає на понад десяток вимог, висунених ПАРЄ через насильство після президентських виборів.

Напередодні сесії ПАРЄ оприлюднила заяву, де йдеться, що її Моніторинговий комітет назвав недостатнім прогрес вірменської влади у виконанні вимог Асамблеї.

Один зі співдоповідачів Моніторингового комітету, французький сенатор Жорж Коломб’є зазначив в інтерв’ю Радіо Свобода, що ПАРЄ стурбована, зокрема, питанням політичних в’язнів:

«З квітня минулого року, коли Рада Європи ухвалила свою резолюцію, влада продемонструвала значний прогрес у відповідності нашим вимогам, особливо щодо змін до законодавства. Ми закликаємо до більш швидкого розгляду питання політичних в’язнів. Лише ті, хто зробив щось неправомірне, мають залишатись у в’язниці», – сказав Жорж Коломб’є.

Проти Вірменії можуть застосувати санкції

Вимоги ПАРЄ, оформлені у резолюцію, включали проведення незалежного і прозорого розслідування березневих сутичок між поліцією і протестувальниками, внаслідок яких загинули 10 людей. Асамблея також закликала уряд до діалогу з опозицією.

Щоб оцінити виконання цих вимог Коломб’є з іншим співдоповідачем Моніторингового комітету ПАРЄ, колишнім заступником прем’єр-міністра Великобританії Джоном Прескоттом відвідав Вірменію в середині червня.

Він зазначив, що ПАРЄ може застосувати санкції проти Вірменії, у тому числі позбавити її права голосувати в Асамблеї. Однак Коломб’є висловився за продовження діалогу з країною: «Санкції, застосовані Радою Європи, автоматично не звільнять в’язнів. Припинення діалогу з Вірменією – це навряд чи найкращий спосіб повернути країну на шлях демократії. Ми маємо не забувати, що демократії у Вірменії лише 16 років. Навіть старі демократії – такі, наприклад, як Франція, яка є республікою вже два сторіччя, – іноді мають удосконалюватись».

Минулої п’ятниці вірменська опозиція провела у Єревані перший від березня мітинг протесту. Демонстранти вимагали повторних президентських виборів, тому що голосування у лютому, на їхню думку, сфальсифікували на користь тодішнього прем’єра і провладного кандидата Сержа Сарґсяна.

Серед інших тем літньої сесії ПАРЄ – функціонування демократичних інституцій в Азербайджані і Туреччині, стан демократії в Європі, боротьба проти забруднення Чорного Моря і посилення ролі жінок у сучасному мультикультурному світі.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG