Доступність посилання

ТОП новини

Нові митні правила при ввезенні автомобілів, придбаних за кордоном


Ужгород – Від сьогодні в Україні запроваджується новий порядок митного контролю та оформлення транспортних засобів, що ввозяться в Україну громадянами для вільного обігу. Ці правила запроваджує Держмитслужба України й каже, українцям від цього житиметься легше.

Нові правила розмитнення автомобілів почали діяти з першої хвилини 24 червня 2008 року, і віднині митне оформлення автомобілів, які купують для себе українці за кордоном, відбуватиметься за кардинально новим порядком. В першу чергу ці правила передбачають, що митне оформлення транспортних засобів проводитиметься за місцем постійного проживання або тимчасового перебування громадян, котрим належать ці автомобілі. Фактично на кордоні лише пропускатимуть такі автомобілі, а їхнє розмитнення відбуватиметься на внутрішніх митницях, які є у всіх областях, досі такі процедури проводили лише на кордоні і це неодноразово забирало багато часу в людей.

Нова процедура допоможе уникати хабарництва, кажуть митники

Як розповів начальник Ужгородської митниці Михайло Порада, розмитнюватимуть легковики двома способами. Перший – можна заздалегідь оформити ПДГ – так звану попередню декларацію громадянина і сплатити мито. Це, певна річ, за умови, якщо ви знаєте все про авто, яке збираєтеся купити, аби вказати його характеристики в документі: рік випуску, марку, модель, вартість, технічні параметри. Також необхідно вказати, через який саме пункт пропуску маєте намір повернутися в державу: саме в ньому всі необхідні дані вже зберігатимуться і авто пропустять без жодних перешкод. Другий варіант – якщо вам невідомі параметри авто – буде доволі складним.

«Якщо немає попередньої декларації і попереднього внесення коштів на депозитний рахунок фізичних осіб, тоді це буде грошова застава. Вона буде вноситися при перетині кордону, але завершення оформлення все одно буде відбуватися на внутрішньому посту митниці за місцем проживання цього громадянина. Тобто це фактично гарантія доставки цього транспортного засобу до місця проживання особи», – каже начальник Ужгородської митниці Михайло Порада.

Нововведення, як очікується, вдосконалять порядок митного контролю та митного оформлення окремих транспортних засобів, що переміщуються громадянами через митний кордон України. Самі ж митники пояснюють, нові правила для того і вводять, аби полегшити процедуру розмитнення автомобілів, придбаних за кордоном. Також, кажуть митники, нова процедура допоможе уникати хабарництва. Бо якщо людина наперед сплатить офіційно всі митні платежі за відоме наперед уже авто, то вільно зможе в’їжджати в Україну. Усі процедури будуть офіційні — і тоді всі питання про хабарі будуть зняті. Принаймні так переконують самі митники.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG