Доступність посилання

ТОП новини

Рівненські «чорнобильці» можуть постраждати через неузгодженість в діях МНС і КРУ


Упродовж останнього тижня усі «чорнобильські» виплати постраждалим від аварії на ЧАЕС мешканцям Рівненщини були заморожені. Через неузгодженості в документах, які створили чиновники, були призупинені усі програми, які стосуються 400 тисяч мешканців області – ліквідаторів і потерпілих.

За останніх два роки «чорнобильські» виплати населенню та забезпечення медико-санітарних заходів проводилися вчасно і в повному обсязі, а хворі отримували додаткову допомогу. Однак у червні контрольно-ревізійне управління у Рівненській області поширило інформацію про порушення, зафіксовані під час перевірки відділу у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи. Вони стосуються проведених у минулому та позаминулому роках бюджетних закупівель.

Владу звинуватили в нецільовому використанні коштів

Як повідомили в обласному КРУ, проблема полягає у нецільовому використанні 192 тисяч гривень бюджетних коштів. У результаті перевірки «чорнобильські» рахунки в області були заблоковані.

А тим часом, як вважає заступник Голови Рівненської облдержадміністрації Степан Павлюк, порушення є надуманим, а вирішення проблеми зовсім не залежить від місцевої влади. Бо ревізори вважають, що радіологічне обладнання в області купували не за тим кодом економічної класифікації. Помітили це вперше за 17 років, каже Степан Павлюк.

«Ці коди надсилаються з Києва – чітко з Міністерства з надзвичайних ситуацій, і саме цей код «1171» – прописаний у цій програмі – що можна закупити за ці кошти і ніщо інше. Саме це було закуплено чорнобильським відділенням ОДА. Ні копійки не було витрачено не за призначенням. Але доходить до сміхотворного – цей код економічної кваліфікації – 1171 – існує з 91-го року», – зазначив Степан Павлюк.

Павлюк: «Порушники – не ми, а КРУ…»

Подібні ситуації, коли радіологічне обладнання закуповувалось за тим же кодом, повторювалися з року в рік. Однак порушення зафіксували лише тепер. Якщо рахунки не розблокують до кінця місяця, постраждає половина населення області, яка отримувала окремі лікарські препарати безкоштовно, наголошує Степан Павлюк.

За його словами, зараз 30 ліквідаторів-чорнобильців потребують фінансування на ліки у зв’язку з проведенням операцій. І наслідком ситуації, що склалася, може стати соціальний вибух.

Цього разу місцева влада вчасно забила тривогу. Посприяти у розблокуванні рахунків пообіцяв під час свого перебування на Рівненщині народний депутат Павло Жебрівський.

«Сказали, що виявлене порушення. У розумінні людей – це хтось щось вкрав. Але немає жодних підстав говорити, що гроші використані неефективно. Тоді максимальним покаранням мало б бути накладення штрафу на відповідальну особу – і не більше. Начальник КРУ має відповісти за такі дії, бо я навіть не знаю, чи є такі повноваження у КРУ – запиняти повністю фінансування по цій програмі…», – зауважив Павло Жебрівський

Він пообіцяв, що негайно зустрінеться з Головою КРУ Миколою Сивульським. Аргументи депутата були почуті – у Головному контрольно-ревізійному управлінні рахунки пообіцяли розблокувати.

(Рівне – Прага – Київ)
  • Зображення 16x9

    Валентина Одарченко

    Співпрацює  з  Радіо Свобода з 2000 року, власний кореспондент у Рівненській і Волинській області. Народилася 1965 року в місті Дубно. Закінчила факультет журналістики Київського державного університету ім.Т.Г.Шевченка, юридичний факультет Національного університету «Острозька академія». З 1995 по 1999 рік очолювала першу на Рівненщині ФМ-радіостанцію «Нова хвиля».  Журналіст  Рівненської філії НТКУ. 

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG