Доступність посилання

ТОП новини

Багатостраждальний НСК «Олімпійський»: трагікомедія із продовженням


Президент УЄФА Мішель Платіні 18 квітня 2007 оголосив Україну та Польщу організаторами Євро-2012
Президент УЄФА Мішель Платіні 18 квітня 2007 оголосив Україну та Польщу організаторами Євро-2012
Леся Бакалець

Спорт – ніщо, гроші все: безлад навколо НСК «Олімпійський» триває. Спочатку Міністерство сім’ї, молоді та спорту офіційно і остаточно відмовилось від послуг тайванської фірми, яка мала реконструювати стадіон. А тепер іще і демонтаж торговельного центру біля НСК перенесли. Тим часом вже у п’ятницю УЄФА збирає представників України і Польщі говорити про проведення Євро-2012.


Решітки з замками на всіх входах виходах, поруч недобудовані бетонні споруди, зелений паркан та будівельна техніка. Ось так НСК Олімпійський готується до Євро-2012. Точніше, його готує українська влада.

Першу проблему, що заважає стадіону перетворитися на головну спортивну арену Євро-2012 вчора так і не вирішили. Угода про знесення торговельного центру «Троїцький» між КМДА, Урядом, Державним управлінням справами та компанією-забудовником «Смарт-холдинг» залишилась непідписаною.

Коли ж все-таки почнуть демонтаж «Троїцького»?

Конкретно причини не пояснює жодна із сторін: у КМДА кажуть, начебто чекали президента, який мав долучитися до підписання угоди. На що Секретаріат президента запевнив, така інформація не відповідає дійсності. А представники компанії-забудовника переконують, що готові вирішити конфлікт хоч зараз.
Тайванці роблять все згідно з договором…Все це може закінчитись великою ганьбою

Євген Червоненко


Коли це зараз відбудеться, невідомо, але сторони припускають, підпишуть довгоочікувану угоду вже сьогодні. А поки документа немає, не можна і починати демонтаж недобудованого торговельного центру.

Тайванська компанія більше не займається реконструкцією «Олімпійського»

Також загальмувалась, так і не почавшись, реконструкція НСК «Олімпійський». Міністерство у справах сім’ї, молоді та спорту винесло свій остаточний вердикт: тайванські інвестори українцям не підходять. Але, як запевнив у інтерв’ю «Радіо Свобода» заступник міністра Сергій Драч, конкурс на нову компанію-реконструктора багато часу не займе: «Ми вивчили документацію, готується юридичний висновок, який показує, що нам, як замовнику конкурсу потрібно буде вибрати з кращих проектних пропозицій, які були надані на конкурс наступного (другого за чинним) переможця. Я думаю, це буде прискорений процес, буквально до двох тижнів».

У Міністерстві у справах сім’ї, молоді та спорту запевняють, вже сьогодні відбудеться засідання жюрі, яке має визначити вже вдруге кращу проектну пропозицію щодо реконструкції НСК «Олімпійський».

Тим часом тайванська компанія збирається опротестовувати рішення української влади і погрожує міжнародним скандалом. На підтримку інвесторів виступає і голова Національного комітету з питань підготовки до Євро-2012 Євген Червоненко: «Тайванці роблять все згідно з договором. Міністерство у справах сім’ї, молоді та спорту під тиском не знаю кого, не будемо говорити, ухиляється від виконання закону. Все це може закінчитись великою ганьбою».

Ще більшою ганьбою для України може стати завтрашній звіт перед стратегічною радою УЄФА про хід підготовки до Євро-2012. Коли УЄФА спитає: а як там стадіон, на якому має проходити фінал чемпіонату? І у відповідь почує ґрунтовну інформацію про численні конкурси, старі-нові угоди навколо «Олімпійського». І ні слова про конкретні дії.

(Київ)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG