Доступність посилання

ТОП новини

Конституційний суд заборонив депутатам змінювати фракції


Конституційний суд України визнав неконституційним перебування депутатів поза фракціями. Судді розтлумачили, що таке «невходження» та «вихід» депутатів з фракції та пояснили, що депутат зобов’язаний перебувати у фракції тієї партії чи блоку, за списком якої він був обраний.

Бути чи не бути депутатом особі, яка залишила свою фракцію? цікавилися 50 парламентаріїв. І в п’ятницю Конституційний суд задовольнив їхню цікавість.
Представник «Нашої України – Народної самооборони», перший заступник голови парламентського комітету з питань правосуддя Юрій Кармазін вважає це рішення правильним, але не повним: «Так, є неконституційним перебування депутата поза межами фракції, але що робити далі з такими депутатами, механізм, як то робити, Конституційний суд не розписав, та, очевидно, й не міг розписати. Що робити з коаліцією, також нічого не розписано. Конституційний суд ухвалив «соломонове рішення», що питання з коаліції вони розглядатимуть колись пізніше. Я переконаний, що ці справи потрібно було розглядати в одному провадженні. В цілому рішення можна розглядати, як позитивне, але воно не дає всіх відповідей на запитання».

А колега Юрія Кармазіна по парламенту, щоправда з опозиції, колишній міністр юстиції України Олександр Лавринович переконаний, що це рішення Конституційного суду взагалі ні на що не впливає: «Роз’яснені ті речі, які й так дуже ясно написані в конституції, що депутат, який обраний за списком політичної партії, зобов’язаний входити до складу фракції цієї партії. І відмова від входження до цієї фракції, або вихід з неї, тягнуть за собою можливість ухвалення рішення керівним органом політичної партії про позбавлення його депутатського мандату. Це ясно і так написано в Конституції».
Відсутність рішення Конституційного суду щодо парламентської коаліції Олександр Лавринович пояснив том, що судді мали недостатньо часу для вивчення цього питання. На його думку, рішення буде подібним сьогоднішньому – коаліції не існує, бо немає 226-ти голосів, тобто парламентської більшості.

КС – під впливом Секретаріату?

А політолог Сергій Таран вважає, що нині Конституційний суд перебуває під впливом Президента України і його секретаріату і ухвалює рішення, які вигідні главі держави: «Це означає те, що, напевно, в Секретаріаті Президента вирішили не педалювати відставку Тимошенко і деякий час почекати. І власне в цьому ключі і є рішення Конституційного суду. Тобто, якщо зробити з цього висновок, то можна сказати, що ті депутати, які вийшли з коаліції, ризикують втратити мандати. Це є серйозний плюс для прихильників демократичної коаліції, тому що це означає: нинішня коаліції діє в повному складі».
Наразі не відомо, чи погодяться з думкою політолога Сергій Тарана судді. Бо щоб розглянути подання про механізми створення і розпаду парламентської коаліції, конституційний суд часу не знайшов.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG