Доступність посилання

ТОП новини

Конституційні проекти і БЮТ, і «регіонів» мають ліквідувати владний дуалізм


Проекти змін до Конституції від Блоку Юлії Тимошенко та Партії регіонів передбачають ліквідацію владного дуалізму поміж Президентом та прем’єром – таку думку висловили в ефірі Радіо Свобода Валерій Писаренко (БЮТ) та Олександр Лавринович (Партія регіонів).

Вони припустили, що найближчим часом у парламенті буде створена конституційна комісія для узгодження позицій усіх зацікавлених фракцій по змінах до Основного закону.

Одначе діяльність президентської Конституційної ради представники БЮТ і «регіонів» оцінили по-різному.

Валерій Писаренко назвав цей орган «неконституційним».

Натомість Олександр Лавринович визнав його легітимність. Проте, на його думку, цей орган не має повноважень ухвалювати будь-які рішення, що передбачають за наслідок внесення змін до Конституції. Він вважає, що пріоритетне право на це має Верховна Рада.

Валерій Писаренко, відповідаючи на питання, чи підтримає БЮТ пропоновані Партією регіонів зміни до Конституції, відповів: «Якщо ми відкинемо усі ті політичні лозунги, з якими Партія регіонів намагається ходити по виборах іще не один раз, то ми готові сьогодні попрацювати, щоб прибрати той дуалізм у владі та той політичний бардак, який утворився після реформи 2004 року. В інших питаннях ми будемо розглядати, що там написала Партія регіонів».

Стосовно суперечливих питань проекту змін до Конституції від Партії регіонів, де йдеться про надання російській мові статусу державної та позаблокового статусу України, Олександр Лавринович сказав: «Безперечно, є позиції, які стосуються розділу першого «Загальні засади», де йдеться про дві державні мови та позаблоковий статус. Ми сподіваємося, що відповіді на ці питання будуть отримані від інших фракцій… Якщо такої підтримки не буде, то ми зупинимось на інших розділах, де не потрібно 300 голосів підтримки депутатів, а лише 150».

Соратники Кучми не розробляли нинішні конституційні зміни?

На питання Радіо Свобода, чи є правдою, що над проектом змін до Конституції від БЮТ працював колишній представник Президента Леоніда Кучми у Верховній Раді Олександр Задорожній (нині радник Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко), а від Партії регіонів – колишній керівник Адміністрації Президента Леоніда Кучми Віктор Медведчук, гості відповіли негативно.

Валерій Писаренко: «У робочій групі, членом якої я був, я не бачив представництва згаданих осіб. Але в будь-якому разі, якщо на сьогодні громадянин України або людина, яка готова попрацювати на цю країну, буде здатна це зробити, я не бачу у цьому проблем».

Олександр Лавринович: «Я можу назвати прізвища усіх, хто працював від Партії регіонів над проектом змін до Конституції України. Названого Вами прізвища (Медведчука) там немає».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG