Доступність посилання

ТОП новини

Відомий британський винахідник мріє про швидку появу летючих автомобілів


Особисті малі апарати на кшталт нинішніх приватних авт, але здатні літати, стануть реальністю вже в недалекому майбутньому, переконаний визначний британський винахідник сер Клайв Синклер. Він відомий тим, що, серед іншого, був піонером у ділянці електромобілів, портативних телевізорів та домашніх комп’ютерів.

Клайв Синклер під час зустрічі з юними винахідниками, Брістоль, 1992
Згідно з Клайвом Синклером, майбутні авіамобілі переноситимуть їхніх власників безпосередньо з дому до потрібного місця повітрям так само просто, як це зараз відбувається, коли хтось сідає за кермо автомобіля. «Це буде транспортний засіб, на якому ви зможете летіти з дому, куди вам заманеться. Я певен, що це станеться, і я певен, що це докорінно змінить світ», – заявив він.

На його думку, такі машини керувалися б автоматично, «бо ж не можуть усі навчитися літати».

Синклер сказав, що завжди був захоплений ідеєю особистої машини, здатної літати, і вважає, що з технічного погляду це абсолютно можливо.

«Я дуже і дуже хотів би бути причетним до їхнього створення», – додав 68-літній винахідник.

За його словами, такі особисті летючі машини будуть змушені живитися від електроенергії, бо мотори, що працюють на бензині, є недостатньо надійними.

Для успіху потрібні інвестиції. А для інвестицій потрібен успіх…

Сер Клайв визнає, що його електромобілі, створені у 80-х роках минулого століття, виявилися недостатньо комерційно успішними, хоча йому і вдалося продати кілька тисяч цих мініатюрних авт. Але їх маленький розмір робив небезпечним їхнє потрапляння до великих потоків транспорту.

Однак нинішнє подорожчання цін на нафту в комбінації з занепокоєнням кліматичними змінами у світі знову високо ставлять на порядку денному транспортні засоби, що живляться з альтернативних джерел енергії. Сер Клайв, котрий завжди вірив у велике майбутнє електричних засобів пересування, задоволений, що нині людство починає дивитися в бік таких винахідників, що й він.

У 1992 році він створив електроцикл Zike. А його найновіший проект –A-Bike, дуже легкий велосипед, що складається до мінімальних розмірів, так що його зручно носити.

Та він мріє повернутися у ділянку електромобілів, однак визнає, що для цього потрібна велика інвестиція, яку він зможе зробити лише завдяки величезному ринковому успіхові у галузі електроциклів.

(Лондон – Прага – Київ)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG