Доступність посилання

ТОП новини

Найдешевший відпочинок на велосипеді


Літо у розпалі, а відтак і довгоочікуваний час відпусток. Однак цього року відпочинок для українців обійдеться значно дорожче, аніж торік, як і мандрівка на власному автомобілі. Як альтернатива дорогому відпочинку – велосипедний туризм. За його розвиток взялись на Львівщині, де відкрито близько 20 велосипедних шляхів.

Пересісти з автомобіля на велосипед справа, на перший погляд, не з легких. Однак цілий день на свіжому повітрі, серед мальовничої природи, постійне фізичне навантаження, а ще ознайомлення з невідомими куточками краю та історичними пам’ятками таки переконують. Якщо врахувати, що 3 дні відпочинку з харчуванням і нічлігом обійдуться щонайбільше у 150 гривень.

«Міжнародний нафтовий шлях» пролягає з польського прикордоння до історичного галицького містечка Борислав, де народжувалась нафтова промисловість. Колись у Бориславі американці вчилися видобувати нафту. До слова, цей маршрут визнаний польськими туристами одним із кращих. Як і приваблює велосипедистів шлях «Бравого вояка Швейка». Коли Швейк йшов до Львова, то його попереджали, що він йде не тією дорогою. «Земля кругла – все одно дійду», – відповідав Швейк.

Однак мандруючи на велосипеді дорогою Швейка краще таки знайти свій маршрут, який включає містечка Хирів і Добромиль. За романом Ярослава Гашека, бравий вояк Швейк рухався з Чехії через Польщу в Галичину. Швейк отримав завдання піти вперед і знайти для роти житло у селі Фельштин (сучасна назва Скелівка). Але дорогою бравий вояк вирішив скупатись у місцевому ставку. Там плавав російський полонений – втікач, одяг якого був на березі, а Швейк не втримався його приміряти. Бравого вояка австрійський патруль арештував як втікача-росіянина. Тому Швейк і заночував у Хирові.

Не менш цікавий велосипедний шлях пролягає «Місцями Івана Франка» – зі Львова через Івано-Франкове, Самбір, Нагуєвичі, Дрогобич, Стрий, Моршин.

На велосипеді від скандинавських країн до Балкан

Молодий науковець Володимир Кіт не розлучається зі своїм велосипедом. На ньому добирається на роботу у Львові, а також часто мандрує областю. Маршрути з друзями обирає недалекі, до 70 кілометрів. Проїхав шлях Львів-Жовква, який проходить через Страдч, де знаходяться давні печери, а у сільській церкві є іконостас відомого художника Новаківського. Володимир зауважив, що велотуризм в області лишень починає розвиватись. Оскільки, зазначає він, «мають бути велодоріжки, кемпінги для ночівлі, бо вибиратись з наметом, треба спорядження, добру фізичну форму, щоб все тягнути на собі. Маршрут до Жовкви зайняв два дні».

Львівщина найбільше надається для розвитку велотуризму, хоча й немає ще велодоріжок, кемпінгів для ночівлі, вважає Андріан Кліщ, начальник відділу мистецтва та туризму Львівської ОДА.

«Люди, які маркують веломаршрути одразу домовляються із власниками будинків, дідусями та бабусями, про можливість ночівлі і харчування. Одразу обумовлюють ціну», – зазначає Андріан Кліщ.

Велоклуб «Рух» був створений у Львові в часи австро-угорської імперії, наприкінці 19 століття і мандрівка на велосипеді користувалася популярністю. Адже по-новому відкривати забуті сторінки історії завжди приваблювало веломандрівників. Нині вони мріють, щоб уздовж всього східного кордону Польщі однією велосипедною доріжкою можна було б проїхати від Балтійського моря на південь Польщі, а далі їхати до Балкан.

(Львів – Прага – Київ)

  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG