Доступність посилання

ТОП новини

В Угорщині не панькаються з порушниками дорожнього руху


На вимогу Євросоюзу Угорщина з початку року стала суворіше вимагати від водіїв автомобілів дотримання правил дорожнього руху. Тепер, ознайомившись із поточною статистикою, експерти дійшли висновку, що шофери стали їздити набагато безпечніше.

Патрульні дорожні служби Угорщини працюють нині в режимі так званої нульової терпимості до порушників. І, як розповідає представник республіканського управління поліції Ендре Комаромі, стан безпеки транспортного руху кардинально змінився – «ми навіть не думали, що в таких пропорціях».

«Адже у порівнянні з таким же періодом минулого року смертність на дорогах зменшилася на 38 відсотків. А якщо перекласти це на звичайну мову, то вберегли життя 158 людей. Все це сталося завдяки змінам у правилах дорожнього руху, принциповості інспекторів, вимогливості суддів та системі штрафів і заохочень», – вважає полковник Ендре Комаромі.

До цього слід ще додати й профілактичні заходи поліції, яка водночас не забуває і про щоденний рутинний контроль на дорогах.

Досягнені успіхи – це ще не все

Та, попри виявлення великого числа порушників і збільшення суми штрафів, полісмени, однак, скаржаться, що цього всього не достатньо.

Керівник дисциплінарного підрозділу столичної поліції Іштван Шаму пропонує свій додатковий рецепт. «Треба, щоб діяла добре зрозуміла людям правова норма, потрібна підготовленість влади і, не менше, – технічні засоби в рамках примусової дії закону», – каже він, маючи на увазі докази на руках у працівника поліції перед затриманим водієм-порушником.

Згідно з рапортами патрульних, чимало клопоту на дорогах завдають недисципліновані мотоциклісти та водії мопедів, які часто-густо небезпечно маневрують між транспортними потоками і спричинюють дорожньо-транспортні пригоди.

Про їхні вихиляси на дорогах в курсі навіть урядовці. Уповноважений Кабінету міністрів Ференц Кондороші переконаний: «Дуже багато інтересів, пов’язаних із власністю, екологією, безпекою руху, свідчить про необхідність оснащення того ж мопеда транспортним номером, щоб його власник мав дозвіл управляти цим засобом і потребу обліку в ДАІ».

Урядовець, утім, додає, що представникам влади аж ніяк не завадить рішучість і навіть хоробрість у випадку з деякими надто самовпевненими порушниками на дорогах.

Але якщо це веде до успіху, як зараз, говорить уповноважений Кабінету міністрів, то необхідна підтримка з боку держави не забариться, як, власне, і слова подяки.

(Будапешт – Прага – Київ)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG