Доступність посилання

ТОП новини

Польське консульство у Львові обіцяє поліпшення


Черги на отримання віз у польському консульстві у Львові

Муки галичан щодо отримання віз у польському консульстві у Львові полегшать – принаймні так обіцяє генеральний консул Польщі у Львові В’єслав Осуховський. Із 1 серпня в новому тимчасовому приміщенні консульства працюватимуть уже 16 віконець, у яких прийматимуть документи на візи.

Щомісяця у Львові стає дедалі складніше отримати візу у польському консульстві. Запис через інтернет припинений через втручання хакерів. Сотні людей із 5 областей Західної України, з запрошеннями на навчання, роботу, канікули, конференції, скупчуються біля паркану. Польський охоронець переглядає документи і вирішує, кого пропустити. Можна побачити, як проходять поза чергою «свої». Люди по два-три дні стоять у черзі, щоб здати документи, а потім ще раз через тиждень-три, щоб отримати паспорт із візою.

Марія з Добромиля, що на Львівщині, розповіла, що чекає на візу другу добу. А ночувала жінка на вокзалі. Вона планує їхати у Польщу на роботу, щоб заробити гроші на оплату навчання доньки.

Ситуація з видачею віз у Львові найскладніша в усій Україні. Тут обслуговують мешканців 5 областей Західної України. Щоб ліквідувати черги, щодня потрібно видавати 3 тисячі віз. Однак це неможливо, каже генеральний консул Польщі у Львові В’єслав Осуховський, – хоча працівники консульства працюють із 7 до 23 години. Він обіцяє, що з 1 серпня, коли запрацюють 16 віконець, щодня видаватимуть не 1000–1200 віз, як сьогодні, а майже удвічі більше.

Зокрема, робочі візи видаватимуть в окремому приміщенні, сказав консул: «Прогнозую, що щоденно ми видаватимемо 600 робочих віз і позбудемось усіх посередників, які крутяться біля консульства. Кожен, хто має запрошення на роботу в Польщу, мусить особисто прийти в консульство. У цей спосіб хочу припинити корупцію під консульством».

Мрії про перспективи

В’єслав Осуховський каже, що мріє, коли консульство у Львові працюватиме в нормальному режимі, коли консульський працівник усміхатиметься, а пані у віконечку говоритиме «дякую» і «прошу почекати», коли охоронець не бурчатиме і не кидатиметься на людей.

Але консул зважати і на інший бік медалі, коли на консульство йде шквал дзвінків і великий наплив людей.

За словами польського дипломата, МЗС Польщі розглядає можливість відкрити нове консульства у Вінниці, Житомирі, Тернополі або Івано-Франківську. Оберуть те місто, влада якого запропонує кращі умови для роботи польського представництва.

Уже в липні наступного року у Львові відкриють нове велике приміщення консульства. Інвестиція Польщі у будинок, каже В’єслав Осуховський , становить понад 5 мільйонів євро.

Тим часом МЗС Польщі заробило понад півтора мільйона євро від українських громадян, які отримали шенгенські візи у Львові в цьому році.

Польське консульство у Львові видає найбільше у світі віз. Із 1 січня цього року єдині шенгенські і польські національні візи тут отримали 80 тисяч осіб. Однак це удвічі менше, аніж за такий самий період минулого року.

(Львів – Прага – Київ)
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG