Доступність посилання

ТОП новини

«Бунт» закарпатської міліції проти Луценка


Заступник міністра внутрішніх справ О. Савченко (справа) та начальник Закарпатського УМВС України В. Чепак.

Закарпатська міліція відмовилася виконувати кадрові накази Юрія Луценка. Заступник міністра внутрішніх справ Олександр Савченко приїхав в область і повідомив, що відтепер скасовується посада начальника Ужгородського міського відділу міліції. Натомість, охороною громадського порядку в місті керуватиме спеціальний заступник начальника УМВС у Закарпатській області. Цю новостворену посаду обійматиме генерал-майор у запасі Віталій Глуховеря, який тривалий час пропрацював на керівних посадах у Дніпропетровську. У відповідь - увесь офіцерський склад міліції виступив проти.

Заступника міністра внутрішніх справ Олександра Савченка в Ужгороді не зустрічали – до обласного управління міліції він приїхав на таксі.

Його зустріч із місцевим міліцейським керівництвом закінчилася скандалом. Олександр Савченко заявив, що реорганізація в управлінні відбувається у зв’язку з особливим статусом міста Ужгорода. Відтепер скасовується посада начальника Ужгородського міського відділу міліції, і охороною громадського порядку в місті керуватиме спеціальний заступник начальника УМВС у Закарпатській області. Цю новостворену посаду обійматиме генерал-майор у запасі Віталій Глуховеря, який тривалий час працював на різних керівних посадах у Дніпропетровську.

Однак під час представлення, яке відбувалося в присутності місцевої преси, начальник закарпатської міліції генерал Віктор Чепак заявив, що категорично не погоджується з новим призначенням: «Це рішення є необґрунтованим, є порушення процедури призначення, про що інформую і відповідаю за сказане. У першу чергу цю кандидатуру не погоджували зі мною, як з керівником структури, а це передбачено нормативними документами. До того ж, ніхто не пояснив, яка доцільність таких змін. Тому я буду оскаржувати цей наказ у судовому порядку».

На підтримку слів керівника обласного УМВС увесь офіцерський склад міліції встав.
Обурений заступник міністра хотів покинути зал, проте головний закарпатський міліціонер таки вмовив його вислухати всі зауваження і передати їх міністру Луценку. Олександр Савченко погодився і ще більше двох годин дебатував з Чепаком.

«Ви переплутали події на майдані і події серед людей у формі. Є статут, а він не передбачає масових акцій протесту в подібних структурах. Вам призначили на посаду людину, так, без вашого погодження, але це не є незаконно, бо це наказ Міністра, а він має таке право», - сказав Олександр Савченко.

Зрештою, наприкінці суперечки очільник закарпатської міліції Віктор Чепак попросив вибачення у заступника міністра за «наголоси, які могли б бути м’якшими».
Однак залишається незрозумілою доля Василя Понзеля, який до сьогоднішнього дня очолював посаду керівника Ужгородського міськвідділу міліції. Наразі він вже третій тиждень хворіє.

Закарпатські політологи вважають, що в цих подіях слід шукати політичні чинники.

«Однозначно, що тут все диктується політикою! Зараз, коли між міністром внутрішніх справ Юрієм Луценком і главою секретаріату Президента України Віктором Балогою відбуваються постійні сутички, перший вирішив просто покласти «в тил ворога» свого наглядача», - сказав Радіо Свобода політичний експерт Іван Шкіря.

(Ужгород - Київ-Прага)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG