Доступність посилання

ТОП новини

Президент Буш буде у Пекіні на відкритті Олімпіади


Президент Сполучених Штатів, який прибув до Японії на саміт Групи восьми, дводенну нараду лідерів семи промислово розвинених країн світу і Росії, що відкрилася сьогодні, повідомив на прес-конференції, що він має намір бути присутнім на церемонії відкриття Олімпіади у Пекіні восьмого серпня. Правозахисні організації в Америці критикують Джорджа Буша за це рішення.

Критикують Президента Буша не лише правозахисники, а й правиця його власної Республіканської партії. Насамперед, йдеться про негативне ставлення американців до порушень прав людини у Китаї. І тут на першому місці, звичайно, Тибет, криваві події цього року та й взагалі окупація буддійського краю Китаєм понад півстоліття тому. Принагідно згадують, що Сполучені Штати, за котрими пішла більшість країн західного світу, свого часу бойкотували Московську олімпіаду на знак протесту проти радянської окупації Афганістану.

На прес-конференції, спільній з японським прем’єр-міністром Ясуо Фукудою, Буш так захищав свою позицію: «Китайський народ уважно стежить за рішеннями світових лідерів і, на мою думку, не поїхати на церемонію відкриття (Олімпійських ігор) було б сприйнято китайським народом як образа, а відтак нам було б значно важче вести відверту розмову з китайським керівництвом». Прем’єр-міністр Фукуда додав, що він теж має намір бути на відкритті Олімпіади. За його словами, «не варто пов’язувати Олімпійські ігри з політикою».

Президетн Буш на самиті зустрівся також з новим російським президентом Дмитром Медведєвим. Цю зустріч Білий дім планував провести напередодні формального відкриття саміту. Щодо тем, то Буш прагне переконати свого нового російського партнера у тому, що заплановане розташування у Польщі та Чехії елементів американської протиракетної оборони не лише не загрожує Росії, а навпаки, може посилити її захист на випадок ракетного нападу з боку країн-ізгоїв, таких як Іран.

Помічники Буша, які супроводжують його у Японії, наголошували, що хоча Дмитро Медведєв формально вступив на посаду, Путін далі зберігає колосальний вплив. Тож участь Медведєва у саміті може показати його самостійність і сприяти створенню демократичного іміджу нового лідера.

(Нью-Йорк-Прага-Київ)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG