Доступність посилання

ТОП новини

Парламент Сербії обговорює питання про новий уряд


Депутатам належить затвердити кабінет, сформований проєвропейськими силами та соціалістами. За підтримки кількох менших партій вони мають незначну більшість місць у парламенті.

Очікуваний голова нового уряду Мирко Цветкович заявив, що головними стратегічними завданнями кабінету будуть вступ Сербії до Євросоюзу, зміцнення економіки і збереження Косова в складі країни.

Попередній уряд Сербії розпався через суперечності щодо ставлення до Євросоюзу і відносин із ним після того, як низка країн ЄС визнала самопроголошену незалежність Косова. Відтак 11 травня в Сербії відбулися дострокові вибори.

«Одним із перших кроків кабінету буде пропозиція парламентові ратифікувати угоду про співпрацю з ЄС. Іще одним пріоритетом майбутнього уряду є досягнення міцних політичних та економічних зв’язків з Росією. Уряд Сербії зробить усе можливе для зміцнення взаємин зі США. Сподіваємося, що ця наддержава продемонструє велике розуміння інтересів сербського народу при вирішенні конфліктів на Балканах. Усі партії, які сформують урядову коаліцію, заявляють, що Сербія ніколи не визнає незалежність Косова», – заявив Мирко Цветкович.

Увечері в понеділок засідання сербського парламенту ще тривало.
XS
SM
MD
LG