Доступність посилання

ТОП новини

Оформлення закордонних паспортів. Хабарі в Україні? Квартирні злодії (Огляд преси)


З 10-го липня оформити закордонний паспорт буде вже неможливо. Як пише «Газета 24», український монополіст, який займається випуском закордонних паспортів, привселюдно заявив: поки держава не погасить свій борг перед компанією, жодного паспорта зроблено не буде. Сума вже перевищила 11 млн. грн. Борг накопичується вже майже півроку. Концерн у свою чергу почекав і в найгарячішу пору пригрозив зупинкою друку всіх закордонних паспортів. Як зазначає видання, інтереси українців не вперше стають аргументом у суперечках між державою і бізнесом. Про це докладніше розповідається в статті «Паперова завіса».

У цьому ж числі «Газета 24» розповідає про збільшення у Києві розмірів хабарів. Що вдієш – інфляція, зазначає видання. За останні роки, як свідчить статистика МВС, за добру послугу беруть удесятеро, а то й у 20 разів більше. Так, голова однієї з сільрад Вишгородського району хотів не мало - не багато $1,3 млн. за виділення землі в Київській області. На сьогодні це рекордна сума у столичному регіоні, хоча ще у 2006 р. за таке б вимагали нагороду у $70 тис.

Ще місяць тому МЗС РФ поставив вимогу перед Україною припинити розробку низки газо- та нафтоносних площ у Чорному морі, оскільки їх правовий статус ще не визначений. А НАК «Нафтогаз» вважає, що кращим партнером з видобування нафти у Чорному морі буде «Газпром» Росії. Про подробиці нафтових суперечок розповідає газета «Вечірні вісті» у матеріалі «Кордон дружби провели по шельфу».

Цього року уряд знову ввів нові правила розрахунку пенсій. Газета «Факти» для тих, хто збирається йти на заслужений відпочинок, докладно інформує, як призначаються пенсії, в якому розмірі нараховуються виплати, а також про те, які нововведення з’явилися в пенсійній системі.

Літо – найгарячіша пора для квартирних злодіїв. Як засвідчує міліцейська статистика, влітку кількість «квартирних бомбардувань» збільшується на 15%. Про те, як протистояти відвідинам непрошених гостей, розповідає газета «Сегодня». Заголовок статті: «Ви – у відпустку, а злодії – до вас».

(Київ-Прага)
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG