Доступність посилання

ТОП новини

Міліцейський скандал у Закарпатті набирає несподіваних поворотів


Міліцейський бунт по-закарпатськи. Учора після обіду до регіону прибув міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко і оприлюднив наказ про тимчасове відсторонення від посади начальника закарпатської міліції Віктора Чепака на час службового розслідування

Розслідування проводитиметься за фактами публічної непокори всього особового складу закарпатської міліції та її керівника наказам міністра внутрішніх справ. Несподівано за дві години після цього наказу з’явився новий.

Минулої п’ятниці 4 липня 2008 року весь офіцерський склад Закарпатської міліції виступив проти наказу міністра внутрішніх справ Юрія Луценка про реорганізацію в управлінні та нові кадрові призначення. Власне, в контексті реорганізації скасовано посаду начальника Ужгородського міського відділу міліції і введено нову посаду – заступника начальника УМВС — начальника Ужгородського міськівідділу міліції. На цю посаду у п’ятницю заступник міністра Олександр Савченко представив генерал-майора Віталія Глюховерю, вихідця з Дніпропетровська.

Під час представлення, яке відбувалося за присутності особового складу управління та преси, начальник УМВС у Закарпатській області Віктор Чепак від імені усього колективу висловив категоричну незгоду з наказом міністра про реорганізацію та кадрові призначення, мотивуючи тим, що їх проведено в порушення чинного законодавства, міліцейського статуту та процедури.

«Що стосується організаційно-штатних змін, які введені, тобто посада начальника Ужгородського міського відділу міліції, який буде водночас і заступником начальника управління, обґрунтування в цій ситуації та ініціатива йде від управління внутрішніх справ, тобто з регіонів. Обґрунтовується така необхідність, скеровується на міністерство, а вже власне міністерство має ухвалити рішення і дати чи не дати згоду на такі штатні зміни. Звичайно ж, нічого цього не було», - заявив тоді начальник Закарпатської міліції Віктор Чепак.

Міністр внутрішніх справ прибув до Закарпаття розбиратися з непокірними

Учора позапланово до Закарпатської області приїхав міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко. Він поспілкувався з особовим складом Закарпатського УМВС та його керівником Віктором Чепаком. Після цього дав прес-конференцію, після якої заявив, що підписав наказ про відсторонення від посади начальника УМВС у Закарпатській області Віктора Чепака на час службового розслідування факту публічної непокори всього особового складу закарпатської міліції. На цей час виконувати обов’язки головного закарпатського міліціонера буде перший заступник начальника УМВС у Закарпатській міліції, начальник УБОЗ Сергій Авраменко.

Причину свого рішення Луценко так пояснив: «У даному випадку мова йде про те, що під сумнів поставлене єдиноначалля, напевно, в останньому вертикально орієнтованому міністерстві України. Я не маю жодного політичного і фахового права допустити підрив цієї ситуації. Достатньо того, що всі інші вертикалі в державі зруйновані, і в деяких критичних ситуаціях під сумнів ставиться здатність держави управляти процесами, які відбуваються на її території».

Однак, несподівано за годину після першої скликали вдруге прес-конференцію. Щоправда, переважна більшість мас-медійників не встигли повернутися на зустріч з Луценком і вже власне з Центру громадських зв’язків закарпатської міліції повідомили Радіо Свобода, що Луценко скасував свій наказ про відсторонення очільника закарпатської міліції від службових обов’язків. Причини не пояснювалися. Сказано лише, що Чепак і далі працюватиме, а його рапорт – про затвердження кандидатури на посаду в порушення статуту – буде розглянутий. Це при тім, що на першій прес-конференції Луценко заявив, що навіть не має наміру читати цей папірець.

(Ужгород-Київ-Прага)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG