Доступність посилання

ТОП новини

«Подих життя» – збір коштів на дихальний апарат для новонароджених


Передчасні пологи для рівнянок стали звичним явищем, повідомила головний лікар рівненського пологового будинку №2 Ганна Чайка. За перше півріччя нинішнього року їх зафіксовано на 30 відсотків більше від минулого. А наприкінці минулого року тут народилася четвірня, двоє дітей не вижили.

Пологові будинки і відділення новонароджених у Рівному вже мають цілком презентабельний вигляд, однак усе ще відстають від Заходу за кількістю сучасної ефективної апаратури для слабких немовлят. Їх виходжують у відділенні інтенсивної терапії новонароджених обласної лікарні, де в останні роки з’явилися два нових апарати штучної вентиляції легень. Один із них виділило Міністерство охорони здоров’я, інший подарував лікарні фонд «Україна-3000». Однак, зважаючи на статистику, такого обладнання бракує і там. Натомість другий пологовий має тільки один застарілий двадцятирічний апарат респіраторної підтримки новонароджених, і це в той час, як сучасна медична техніка дозволяє робити чудеса, розповідає головний лікар пологового Ганна Чайка.

«Є апарати, які подають повітря під певним тиском через ніс, дуже ефективний, але в нас такого немає, навіть не можу показати»,— каже вона.

Федір Харькін: «Ми повинні дати їм шанс»


Учасники акції – молоді люди, дехто з них уже встиг відчути і радість материнства, і гіркоту втрат. Зокрема, Федір Харькін вирішив допомогти пологовому будинков після смерті сина, який міг би вижити, якби вчасно підключили подібне обладнання.

Для одного апаратика потрібно зібрати 100 тисяч гривень. За два місяці активісти збираються поширити інформацію та агітувати за збір коштів у містах, звідки родом вони, їхні рідні та друзі – не лише в Рівному, а й у Луцьку, Володимирі-Волинському, Ялті, Кузнецовську.

«Поставимо скриньки у громадських місцях, у супермаркетах, залучимо організації, знайомих і близьких людей. Ці діти не безнадійні, вони повинні виживати», – розповідає Федір Харькін.

Волонтери спонукають депутатів замислитись

Волонтерів шістнадцятеро, кошти вони обіцяють зібрати до першого вересня. Стартову суму, десять тисяч, уже зібрано.

Тим часом в обласній дитячій лікарні уже провели подібну акцію під назвою «Я хочу жити!». За кілька місяців волонтери зібрали 20 тисяч гривень. Цього мало. Щоб кошти не пропали марно, обласна рада обіцяє виділити у серпні решту коштів на два подібних апарати.

Акція є ще й поштовхом для роздуму обласним депутатам, які ніяк не спроможуться узаконити заплановане раніше створення обласного перинатального центру. На цей проект планується витратити більше семи мільйонів гривень – удвічі більше, ніж витрачають щороку на пологовий будинок разом з консультацією. Частково допомогти фінансово в цій справі рівнянам взялися представники Єврокомісії. Та на заваді рішенню поки що стоять кадрові і політичні розбірки.

(Рівне-Київ-Прага)
  • Зображення 16x9

    Валентина Одарченко

    Співпрацює  з  Радіо Свобода з 2000 року, власний кореспондент у Рівненській і Волинській області. Народилася 1965 року в місті Дубно. Закінчила факультет журналістики Київського державного університету ім.Т.Г.Шевченка, юридичний факультет Національного університету «Острозька академія». З 1995 по 1999 рік очолювала першу на Рівненщині ФМ-радіостанцію «Нова хвиля».  Журналіст  Рівненської філії НТКУ. 

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG