Доступність посилання

ТОП новини

«Тріщин у стальних стовпах путінізму» на саміті Групи Восьми не з’явилося (європейська преса)


Європейська преса висвітлює переговори між лідерами європейських країн і новим президентом Росії Дмитром Медведєвим під час саміту Групи Восьми на японському острові Хоккайдо. Йдеться про фактичну відсутність певного потепління між Москвою та Європою щодо головних питань відносин між ними. Оглядачі зауважують, що європейці не дійшли на саміті «вісімки» до чіткіших уявлень про те, як спілкуватися з новим російським керівництвом.

Так, лондонська «Індепендент» вказує на те, що намагання британського прем’єра Ґордона Брауна досягнути угоди з президентом Росії Дмитром Медведєвим щодо екстрадиції Андрія Лугового, якого британська прокуратура підозрює у вбивстві Олександра Литвиненка, не дали помітних результатів, як і всі інші намагання Брауна хоча б якось покращити стосунки з Росією.

Британська «Таймз» наголосила, що «переговори з Росією принесли Брауну лише жалюгідні крихти безрадісної втіхи». Ця газета ставить питання, чи зможуть західні країни на саміті в Японії «схилити насторожену Росію до повернення з холодів» і відповідає: така ймовірність існує, якщо, звичайно, «театралізація не змусить їх дискутувати про грандіозні питання майбутнього на шкоду нинішнім конфліктам».

Лондонська «Ґардіан» вважає, що на Хоккайдо стало зрозуміліше, що в Росії даремно побоювалися «перших тріщин у стальних стовпах путінізму», бо, наприклад, «на жодному з фронтів російсько-британського протистояння не відбулося помітних зрушень». Газета також вважає, що «дискутуючи з Росією, європейці метушаться поміж двома методами – задобрюванням і конфронтацією, але обидва ці підходи нині одинаково непривабливі. Якщо термін «партнерство» більше не придатний, варто керуватися прагматизмом», – вважає «Ґардіан».

Німецька «Берлінер Цайтунґ» пише про зниження впливу європейських лідерів на рівні «великої вісімки» і наголошує, що «Саркозі, Меркель і компанія хапаються одні за одних в ексклюзивному клубі «Групи Восьми», але їхній вплив уже не такий великий. «Берлінер Цайтунґ» вважає, що «глобальна рівновага вже давно змістилася» порівняно з часами утворення «вісімки».

(Прага – Київ)
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG