Доступність посилання

ТОП новини

За вбивством Олександра Литвиненка стояла російська держава?


Високий чинник британської контррозвідки повідомив британській телерадіокорпорації Бі-Бі-Сі, що існують «дуже вагомі ознаки» того, що отруєння радіоактивним полонієм критика Кремля Олександра Литвиненка у британській столиці два роки тому, було акцією російської держави. Також контррозвідка вважає, що торік запобігла вбивству опального олігарха Бориса Березовського.

Версію щодо причетності російської держави до вбивства Олександра Литвиненка дослідив журналіст Бі-Бі-Сі Марк Ербан для однієї з найпопулярніших аналітичних програм Newsnight.

Британське слідство вважає головним підозрюваним в убивстві Литвиненка колишнього кремлівського охоронця, а нині депутата російської Думи Андрія Лугового. Велика Британія домагається його видачі з Росії.

Бі-Бі-Сі отримала інформацію, що російська Федеральна служба безпеки за президентства Володимира Путіна діяла у значно вільнішому режимі, ніж це зазвичай є з організаціями, що займаються шпигунськими операціями за кордоном. Поінформоване високопоставлене джерело у британських спецслужбах заявило: «Ми маємо серйозні підстави вірити, що у справі Литвиненка було якесь державне втручання».

ФСБ хотіла вбити Березовського?

Також програма Newsnight довідалася, що контррозвідка МІ-5 має підстави вважати, що влітку 2007 року запобігла замаху на ворога Володимира Путіна російського опального олігарха Бориса Березовського. Джерело Бі-Бі-Сі зазначило, що інцидент з Березовським засвідчив: ФСБ і далі не відмовилася вдаватися до операцій на Заході проти конкретних людей.

Полін Невіл-Джоунз – колишня голова Об’єднаного комітету з питань розвідки, що наглядає за діяльністю британських спецслужб, вважає, що нині надійшов час для британського уряду накреслити для Росії межу, за яку не дозволено переступати, так, щоб вони двічі подумали, перш ніж розмірковувати про можливість операцій проти людей на Заході.

«Це було б добре, якби їм виразно дали зрозуміти, що певні речі не толеруватимуть. Здається, що всі росіяни, які знають, що мають проблеми, звичайно, вживатимуть значні заходи безпеки, а ми й далі за цим уважно стежитимемо. Гадаю, вони дуже серйозно подумають, перш ніж знову спробують щось подібне», – зазначила Полін Невіл-Джоунз.

Кількість російських таємних агентів не зменшилася?

У листопаді минулого року голова МІ-5 Джонатан Еванс висловив занепокоєння щодо того, що з часів «холодної війни» не було зменшено число російських таємних агентів на британській території. МІ-5 вважає, що близько 30 агентів працюють під прикриттям російських дипломатичних місій.

Британська прокуратура домагається видачі Андрія Лугового для суду за обвинуваченням в убивстві Литвиненка.

(Лондон – Прага – Київ)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG