Доступність посилання

ТОП новини

Найбільше загрожує українській державі власна влада – міжнародні експерти


Ні закордонні зазіхання, ні техногенні катастрофи, ні скорочення кількості населення — ніщо не становить для української держави такої небезпеки, як її власне керівництво. Так вважають експерти, які досліджували функціональність майже 180 держав світу. У рейтингу країн-невдах, що його вміщує в останньому числі журнал Foreign Policy, Україна не є серед найгірших – там переважно африканські та азійські країни. Але навіть до сусідніх Польщі чи Угорщини їй ще далеко.

Напередодні свого 17-го дня народження українська держава, на думку дослідників, ще не досягла зрілості. Вона поліпшила свій рейтинг функціональності, випередивши усі пострадянські країни, крім балтійських, але й далі відстає від західних сусідів.

Марк Люкас, який працював над цьогорічним рейтингом, зазначає: «Україна є на шляху дуже поступових позитивних змін. Ïї еліти намагаються орієнтуватися на західні зразки, але є значні проблеми з керівництвом. Президент і Прем’єр проголошують своє прагнення до реформ, більшої відповідальності та прозорості, але не можуть співпрацювати між собою і заганяють себе і країну в безвихідне становище».

Ця «безвихідь» починає бути небезпечною для тривалого розвитку України, веде далі Марк Люкас: «Україна переживає тривалу хворобу еліт, яка не дає їй піднятися до рівня сусідів: Румунії, Болгарії, Польщі, які вже є членами Європейського Союзу. Замість цього Україна відстає від них в економічному, соціальному та політичному розвитку. З кожним роком це відставання збільшується, а не зменшується.У цьому випадку вона втрачає свою привабливість для Європейського Союзу і заходу взагалі».

«Це сприяє криміналізації держави та процвітанню корупції»

На думку експерта, неспроможність до продуктивного діалогу серед еліт та поділ державних інституцій між різними політичними силами ведуть до криміналізація держави та процвітання корупції, котрі підривають саму державність та незалежність України.

«З часом в України, як у держави корумпованої і такої, що неспроможна провести реформи, котрі пришвидшать її розвиток, не залишиться іншого виходу, ніж шукати патронату Росії для реалізації своїх політичних та економічних інтересів. Тому залишається тільки сподіватися, що керівництво України нарешті усвідомить це і почне діяти відповідно до своїх заяв про реформи, прозорість та відкритість, всі ті ідеали, про які ми чули під час Помаранчевої революції», – зауважив Марк Люкас.

(Прага – Київ)
  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG