Доступність посилання

ТОП новини

«Європа захищена, Європа конкретна», – таким бачиться Франції майбутнє ЄС


План головування Франції у ЄС сьогодні буде презентований президентом Ніколя Саркозі перед депутатами країн Євросоюзу у Страсбурзі.

Перебравши естафету головування у Євросоюзі, французи розклали свої акценти. Основними напрямками діяльності на наступні 6 місяців президент Ніколя Саркозі вибрав боротьбу проти кліматичних змін, енергетику, імміграцію та посилення безпеки на європейському континенті.

Згідно зі встановленими правилами кожна країна, що є членом Європейського Союзу повинна періодично головувати у цьому об’єднанні. Тому Франція стала головою Ради Європейського Союзу з 1 липня по 31 грудня цього року. Перебравши президентство у Словенії, вона передасть естафету Чеській республіці. Проте час головування у ЄС не з легких.

Безпорадність Євросоюзу після ірландської відмови нового реформаторського закону, названий ще Лісабонською угодою, похитнули всі доволі амбітні плани Франції.

Ось як характеризує нинішню ситуацію та перспективи головування наступних шести місяців французький прем’єр-міністр Франсуа Фійон: «Ми хочемо запропонувати нашим партнерам амбітний план. Ситуація складна, і кількість викликів, що постають перед нами, зростає. Процес ратифікації Лісабонської угоди уповільнений ірландським «ні». Міжнародна економічна ситуація погіршується. Фінансова криза ще не досягла свого апогею. Величезна напруга на світовому ринку харчів, а ціни на енергію продовжують зростати. Розбалансований клімат тривожить усіх, а виклики імміграції актуальні, як ніколи. Врешті-решт, ми потребуємо гарантій безпеки у Європі. Всі ці виклики постали перед французьким головуванням та перед Єврокомісією. І ми повинні знайти відповіді», – заявив французький прем’єр міністр Франсуа Фійон.

Сьогодні президент Франції Ніколя Саркозі має прибути до Європарламенту, щоб окреслити перед депутатами перспективи та плани на період його головування у ЄС. Головні напрямки вже неодноразово були оприлюднені. Це боротьба проти кліматичних змін, енергетична безпека, врегулювання імміграції та посилення загальної безпеки у Європейському Союзі та за його межами.

Серед інших пріоритетів французького головування також є реформа загальної аграрної політики та посилення ролі ЄС на міжнародній арені. Упродовж шести місяців мають відбутися двосторонні саміти з Росією, Україною, Китаєм та країнами Латинської Америки.

(Брюссель-Прага-Київ)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG