Доступність посилання

ТОП новини

Високий гість з Ватикану прибуває в Україну


Храм Св. Петра у Ватикані
Храм Св. Петра у Ватикані

Сьогодні в Україну, у Львів, прибуває префект Конґреґації для Східних Церков Кардинал Леонардо Сандрі. Конґреґація для Східних Церков займається питаннями, які стосуються вірних Східних Церков.

Кардинал зустрінеться з різними групами церковної спільноти, семінаристами, студентами Українського католицького університету, монахами, молоддю, священиками, єпископами.

Леонардо Сандрі – один із вельми впливових кардиналів Ватикану, один із перших заступників Папи. Він готував візит в Україну Івана Павла ІІ у 2001 році. Тоді ж тут і побував вперше. Ближче познайомитись з Україною префекта запросили єпископи Української Греко-Католицької Церкви.

Кардинал Сандрі родом з Аргентини. Про свій візит в Україну він сказав, що «ця подорож зможе становити знак сопричастя і церковного братерства і, безсумнівно, буде цінною можливістю глибше і безпосередньо пізнати Українську Греко-Католицьку Церкву».

Вірні УГКЦ сподіваються благословення на статус Патріархату

Для УГКЦ візит високого гостя з Ватикану є дуже важливим, оскільки кардинал Сандрі інформуватиме Святішого Отця про ситуацію в Україні, міжконфесійні стосунки, ставлення вірних до своєї Церкви.

Очевидно, що керівники держави знову передадуть запрошення для Папи Римського відвідати Україну. У Львові мова йтиме про два важливі і болючі питання для УГКЦ – це про статус Патріархату для Церкви і беатифікаційний процес Слуги Божого митрополита Андрея Шептицького, який триває уже майже півстоліття. Адже Конґреґація у справі святих вивчає матеріали, які засвідчують святість митрополита.
Важливо, щоб високий гість Ватикану відчув і побачив, як українці шанують великих людей своєї Церкви і моляться за прославу митрополита не лише на небесах, але й на землі.

****
Кардинал Леонардо Сандрі сьогодні прибуде у Львів і першу зустріч матиме з журналістами. А уже в п’ятницю відвідає Львівську духовну семінарію, завітає в Український католицький університет.

У суботу високий гість з Ватикану побуває в Унівській лаврі, що на Львівщині, і в Зарваниці (Терпнопільщина). У Зарваниці у неділю візьме участь у Всеукраїнській прощі до чудотворного місця об’яви Пресвятої Богородиці. Там матиме зустріч із молоддю.

У понеділок заплановані зустрічі у Києві з представниками державної влади та інтелігенцією. 15 липня Кардинал Сандрі відвідає будівництво Патріаршого центру УГКЦ у Києві і відлетить до Риму.

Конґреґація для Східних Церков – адміністративний орган при Папі і була започаткована Папою Пієм IX у 1862 році.

(Львів-Київ-Прага)
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG