Доступність посилання

ТОП новини

Майже половина британських військових хоче залишити службу


Згідно з дослідженням, яке провело британське міністерство оборони, майже половина особового складу британських збройних сил хотіли б залишити військову службу. Серед причин найчастіше називають відрядження до Іраку й Афганістану, а також загальний низький моральний дух армії.

47 відсотків особового складу британських армії та військово-морського флоту і 44 відсотки персоналу військово-повітряних сил регулярно відчувають бажання піти у відставку. 9 тисяч опитаних вояків не влаштовує частота закордонних відряджень, розмір зарплати, якість військового оснащення та житла.

Міністерство оборони каже, що, хоча дослідження й показало причини занепокоєння військових, багато зі згаданих умов уже поліпшені.

Державний секретар у міністерстві оборони Дерек Твіґґ зазначає: «Подивіться на факти: число тих, що залишали збройні сили в останні роки, було досить сталим. Ми маємо більше працювати в різних сферах, зокрема, при наборі рекрутів. Але ми визначаємо ключові потреби і задовольняємо їх. Тому за останні приблизно 12 місяців збройні сили одержали найбільше підвищення платні в усьому громадському секторі. Торік і цього року ми підвищили зарплату для найнижчих рангів особового складу на понад 9 відсотків. Ми підвищили бонуси за участь в операціях. Вже невдовзі буде надано знижки на муніципальний податок, ми поліпшили соціальний пакет і лише недавно оголосили про подальше зниження цін на телефонні дзвінки з місць операцій».

В армії вже зараз не вистачає персоналу

Це було перше дослідження, як ставляться до служби у лавах армії, флоту, морської піхоти та повітряних сил. Регулярні збройні сили вже нині відчувають нестачу близько 5 тисяч осіб. Занепокоєння армії та уряду викликає той факт, що багато досвідчених молодих офіцерів та представників вищого командування залишають збройні сили.

Відчуття того, що навантаження на чинний персонал є завеликим, було дуже помітним у дослідженні. 36 відсотків опитаних заявили, що страждають від тривалих періодів розлуки із членами родини та друзями. 38 відсотків армійців кажуть, що частота відряджень до закордонних місій посилює їхній намір залишити службу, тоді як 59 відсотків загалом кажуть, що необхідність участі в операціях і навантаження у зв’язку з ними впливають на їхній вихід у відставку. Проте слід також відзначити, що більше половини військовослужбовців вважає число відряджень для участі в операціях адекватним.

Що ж до морального духу в британській армії, то 59 відсотків респондентів розглядають його рівень як низький або дуже низький. На флоті так вважають 64 відсотки респондентів, в авіації – 72 відсотки. Лише серед морської піхоти низьким моральний дух вважає менше половини – 38 відсотків. До речі, у морській піхоті, що є елітними з’єднаннями, найменше охочих кинути службу. Лише 37 відсотків регулярно про це думають.

(Лондон – Прага – Київ)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG