Доступність посилання

ТОП новини

Стартує навчально-вишкільний табір під Говерлою


Сьогодні на Прикарпаття з’їжджаються молоді люди з Донецька, Луганська, Дніпропетровська, Києва, Криму для участі у навчально-вишкільному зборі, присвяченому 100-літтю Степана Бандери. Передбачаються дискусії про ідеологію ОУН, спільна побудова повстанської криївки, знайомство з народними ремеслами і звичаями, акції з очищення Говерли від сміття.

На десять днів під Говерлою збираються «симпатики», «публіцисти» і «науковці». Такий умовний поділ зробили організатори табору – а це молодіжна громадська організація «Осмомисли» з Івано-Франківська, молодіжне управління Івано-Франківського міськвиконкому, Інститут суспільних досліджень з Дніпропетровська та Центр визвольного руху зі Львова. Основною темою збору-конференції, присвяченого 100-літтю Степана Бандери, буде дискусія про ідеологію ОУН та ідеологію Української держави сьогодні.

«Симпатики» – це ті, хто з проблематикою ознайомлений мало, та бажає довідатись більше, «публіцисти» уже раніше подали свої творчі роботи публіцистичного чи художнього жанру, а «науковці» – серйозніші розробки. Такий табір проводиться вдруге, і вдруге його учасниками будуть «осмомислівці» Олександр Кушнір та Володимир Павловський з Івано-Франківська. Останній, приміром, вчитель історії з гімназії. Кажуть, що віковий діапазон учасників табору широкий.

– У нас віковий ценз десь від 17 до 40.
– Одним словом, те, що по закону вписується в рамки молодь, пенсіонери не приїжджають.

Учасники табору, а це більше сотні молодих людей з різних регіонів України, житимуть у наметах, їсти варитимуть у польовій кухні. Обов’язкова умова – табу на алкоголь. Наймолодші учасники – це діти з Івано-Франківська з так званих кризових родин, їх залучено за програмою «Діти міста».

Разом збудують повстанську криївку і чиститимуть Говерлу від сміття

Діятимуть три групи: «науковці», «творчість» та «туристично-екологічна». І всі разом знайомитимуться з народними звичаями та ремеслами, вивчатимуть стрілецькі і повстанські пісні, готуватимуть театралізовані дійства, як от творчий вечір про Марка Боєслава, якого назвали сурмачем УПА, підніматимуться на гірські вершини Чорногори. За словами одного з керівників проекту Ростислава Микитюка, разом відтворять повстанську криївку.

«Ми хочемо зімітувати криївку, як вона колись була, з кругляка. Ми будемо її викопувати, накривати папою. Нам визначили місце».

А ще разом очищатимуть Говерлу та інші Карпатські вершини від сміття, якого після туристів залишається чимало.
На наступному тижні заплановане сходження на Говерлу Президента України та представників усіх регіонів.

(Івано-Франківщина -Київ-Прага)
  • Зображення 16x9

    Галина Добош

    Радіо Свобода співпрацюю з 2007 року. Власкор по Івано-Франківській області. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG