Доступність посилання

ТОП новини

Початок наступу на Росію? (європейська преса)


Чимало оглядачів та експертів закликають зі сторінок європейської преси не сприймати «російську енергетичну зарозумілість» за чисту монету «відновлення світової могутності Росії». Чимало газет звернули увагу на офіційне визнання Москвою факту порушення її літаками територіального простору Грузії. У зв’язку з цим оглядачі інформують про нову пропозицію Вашингтона щодо ширшого міжнародного обговорення проблем Абхазії та Південної Осетії.

Росія пішла на небезпечне загострення ситуації в Південній Осетії та Абхазії, пише лондонська «Файненшел Таймс». Газета зауважує, що Росія вперше визнала факт польотів її військової авіації над територією Грузії і це свідчить, на думку «Файненшел Таймс», про те, що Росія пішла «на чергове загострення конфлікту.., щоб здійснити тиск на прозахідного президента Грузії Міхеїла Саакашівлі і блокувати спроби Грузії вступити до НАТО». Ця ж газета повідомляє про «наполягання Вашингтона на переговорах щодо грузинсько-абхазького конфлікту за участі США, Росії, Великої Британії, Франції, Німеччини, Грузії та абхазьких сепаратистів».

Німецька «Берлінер Цайтунґ» наголошує на активізації американського втручання у грузинські справи та існування плану Вашингтона щодо розміщення в Абхазії міжнародних поліцейських сил, що відповідає бажанню Грузії замінити нинішній російський міжнародний контингент, але викликає категоричну незгоду абхазького керівництва. Німецька газета звертає увагу і на те, як держсекретар США Кондоліза Райс під час перебування в Тбілісі закликала Росію – вносити позитивний вклад у вирішення конфлікту в Грузії, а не загострювати його.

Лондонська «Дейлі Телеґраф» вважає, що «Кремль скоро опам’ятається, коли усвідомить, що його чванлива поведінка у світі, базована на одних лише нафтових багатствах, несе серйозну загрозу майбутньому благоденству Росії». А відомий американський знавець Росії, професор Річард Пайпс, наголосив у інтерв’ю польському «Дзенніку», що «в економічному плані Росії не бракує впевненості у собі, але можна сказати, що у певному сенсі – це країна «третього світу», і якщо вона черпатиме свою економічну силу лише із натуральних природних ресурсів, то вона ніколи не буде загрозою для більш економічно розвинутих країн. Річард Пайпс також зауважує, що «якби поляки краще розуміли бажання Росії бути великою країною і з більшою інтуїцією діяли у плані зближення України з Європою, то це не викликало б таких запальних реакцій з боку Росії». Окрім цього, американський фахівець закликав Польщу не затягувати переговорів щодо розміщення у себе елементів американської ПРО та не боятися при цьому Росії, бо Польща, «як член НАТО, може розраховувати на допомогу інших держав – членів Альянсу зі США на чолі».

(Прага – Київ)
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG