Доступність посилання

ТОП новини

Бюджетний провал?


Олексій Ломовацький

Парламентарі пішли на канікули без ухвалення змін до головного кошторису країни. Економісти кажуть: на життя звичайних українців це надто не вплине. Політики ж переконують у протилежному.


Те, що Верховна Рада так і не спромоглася ухвалити зміни до держбюджету на цій сесії, не є критичним для української економіки, каже в інтерв’ю Радіо Свобода директор Міжнародного інституту приватизації Олександр Рябченко. На його думку, наразі є набагато серйозніші речі, які влада має вирішувати: «Я не вважаю, що це якась катастрофа буде для України. Було б набагато важливіше зараз з’ясувати результати цієї фінансової політики і стерилізації гривні, яка відбувається, її певні можливі негативні наслідки — і вже після того приймати зміни до державного бюджету».

Втім, спікер Арсеній Яценюк вважає, що відсутність змін до головного фінансового документу країни може призвести до «неймовірно негативних наслідків для економіки».

Суперечки і по депутатських канікулах?

Нинішній бюджет викликав чимало суперечок ще під час його ухвалення, каже керівник підкомітету з питань міжнародної економічної політики, регіонал Олексій Плотников, і тепер уряд не спромігся довести бюджетний процес до логічного завершення. «Не хочу повторювати критику бюджету, яка лунала в грудні 2007 року. Що він неякісний, недосконалий, не охоплює певні позиції, що він не є бюджетом розвитку та багато чого іншого. З’ясувалося, що уряд неспроможний був створити бюджет більш якісний і подати його у відповідний термін».

Але соратники Прем’єр-міністра переконують, що уряд таки зможе виконати свої обіцянки перед виборцями, щоправда, якщо йому не ставитимуть палки у колеса. Представник Блоку Юлії Тимошенко Ігор Єресько заявив: «Якщо не будуть втручатися політики, не забороняти певні рішення Кабінету Міністрів, не накладати вето, то тоді з 30 млрд доповнень цих до бюджету дійдуть до споживачів, дійдуть до людей, туди, на які вони заплановані».

Зміни до державного бюджету Кабінет Міністрів мав подати у парламент до 1 березня. Тепер же, щоб ці зміни були ухвалені, потрібно чекати до вересня, коли у парламентаріїв закінчиться час відпусток.

(Київ-Прага)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG