Доступність посилання

ТОП новини

Починаються навчання «Сі Бриз–2008»


Військовий корабель Туреччини в порту Одеси, 13 липня 2008
Військовий корабель Туреччини в порту Одеси, 13 липня 2008

Маневри під егідою НАТО в рамках програми «Партнерство заради миру» відбуватимуться на полігонах в Одеській та Миколаївській областях, а також в Криму та прилеглій акваторії Чорного моря.

У цьогорічному «Сі Бриз» беруть участь представники України і ще 16 держав (Азербайджану, Бельгії, Вірменії, Великої Британії, Грузії, Греції, Данії, Канади, Латвії, Македонії, Німеччини, США, Туреччини, Франції та ФРН).

Згідно з повідомленням Міністерства оборони України, головною метою цьогорічних маневрів «Сі Бриз–2008» визначено відпрацювання за стандартами НАТО дій багатонаціональних штабів і сил під час планування та проведення миротворчої операції.

Цього року Одеський окружний адміністративний суд 3 липня заборонив публічні акції біля місця проведення міжнародних військових навчань «Сі Бриз – 2008» в Одеській області. Однак сьогоднішню церемонію відкриття міжнародних навчань пікетували кілька десятків активістів Прогресивної соціалістичної партії і так званого «Антинатовського комітету самооборони».

Учасники пікету тримали гасла «Союзу —Так, НАТО—Ні», «НАТО — Ні, Російському флоту — Так».

У квітні Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає провести в 2008 році 9 навчань за участю українських військовослужбовців за межами території України та 11 військових навчань на території України, серед них і «Сі Бриз – 2008».

Такі навчання відбуваються в Україні з 1997 року – спершу за програмою НАТО «Партнерство задля миру», а останніми роками – як українсько-американські із залученням інших учасників.

Колишній начальник Генерального штабу Збройних сил України генерал Анатолій Лопата, говорячи про готовність українських військових до подібних навчань, в інтерв’ю Радіо Свобода зазначив: «У нас немає сумніву, що наші люди мають певний досвід у проведенні подібного навчання, і на сьогоднішній день ми констатуємо, що штаби і Військово-морських Сил – Генеральний штаб, штаби Сухопутних військ і Військово-повітряних сил готові до участі у такого роду операції».

На запитання, чи бюджетні недофінансування Збройних Сил, за що критикував Президент України уряд, позначаться на навчаннях, генерал Анатолій Лопата сказав, що це ніяким чином не буде впливати на результати цього навчання.

«На жаль, є тенденція, коли, наприклад, Військово-Морські Сили отримали дуже серйозні кошти, у 100 мільйонів гривень, які не використані до цього часу командувачем ВМС на ремонт наших кораблів, на будівництво нашого флоту. Тобто кошти є, а ми погано ними розпоряджаємося», – сказав в інтерв’ю Радіо Свобода колишній начальник Генерального штабу Збройних Сил України генерал Анатолій Лопата.

Цьогорічні маневри «Сі Бриз–2008», які традиційно проводяться в рамках програми НАТО «Партнерство заради миру», триватимуть по 28 липня.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG