Доступність посилання

ТОП новини
25 лютого 2021, Київ 16:22

Президент Росії затвердив нову концепцію зовнішньої політики


У самому документі йдеться, що він доповнює й розвиває положення концепції зовнішньої політики Російської Федерації, затвердженої Президентом Росії 28 червня 2000 року.

Так, у концепції наголошено, що в міжнародному становищі, разом із позитивною тенденцією – зміцненням позицій Російської Федерації на міжнародній арені, проявилися й негативні тенденції, які необхідно враховувати при проведенні зовнішньополітичного курсу Росії на конкретних напрямках.

Щодо НАТО в концепції йдеться, що, реально оцінюючи роль Північноатлантичного альянсу, Росія виходить із важливості поступального розвитку взаємодії у форматі Ради Росія-НАТО в інтересах забезпечення передбачуваності й стабільності в Євроатлантичному регіоні, максимального використання потенціалу політичного діалогу й практичної співпраці при вирішенні питань, що стосуються реагування на спільні загрози, – тероризм, розповсюдження зброї масового знищення, регіональні кризи, наркотрафік, природні та техногенні катастрофи.

У документі йдеться, що Росія вибудовуватиме відносини з НАТО з урахуванням ступеня готовності Альянсу до рівноправного партнерства, неухильного дотримання принципів і норм міжнародного права, виконання всіма його членами взятого на себе в рамках Ради Росія-НАТО зобов'язання не забезпечувати свою безпеку за рахунок безпеки Російської Федерації, а також зобов'язань із військової стриманості.

Також наголошується, що Росія зберігає негативне ставлення до розширення НАТО, зокрема до планів прийому в члени Альянсу України та Грузії, а також до наближення військової інфраструктури НАТО до російських кордонів загалом, що порушує принцип рівної безпеки, веде до появи нових роз'єднувальних ліній в Європі та суперечить завданням підвищення ефективності спільної роботи з пошуку відповідей на реальні виклики сучасності.

Виступаючи на великій нараді дипломатів в міністерстві закордонних справ, Президент Росії Дмитро Медведєв зазначив, Москва має намір будувати міжнародні взаємини по-діловому, не звертаючи уваги на ідеологію.

Пріоритетом, за словами Медведева, є розвиток співпраці з країнами, які швидко розвиваються. Йдеться про Китай, Індію, Бразилію, додав російський лідер.

Дмитро Медведєв знову заявив, що Росія буде адекватно реагувати на розміщення елементів ПРО США в Європі і назвав порушенням міжнародних норм проголошення незалежності Косова.
XS
SM
MD
LG