Доступність посилання

ТОП новини

«Не купуйте державні компанії в Україні» – експерт


Спроба Фонду Державного Майна повернути до державної власності найбільшу приватизовану компанію в Україні не робить державі доброї реклами, вважають західні аналітики. Вони не радять зараз великим інвесторам купувати будь-що у держави, хоча зауважують, що інвестиції у приватні компанії та у нові компанії можуть бути досить прибутковими в Україні. Радіо Свобода розмовляло про це з експертом компанії Global Insights Ральфом Віґертом.

– Гадаю, що йдеться про ще один акт у нескінченній драмі, що зветься «Боротьба за владу в Україні» між урядом на чолі з Юлією Тимошенко та Президентом Віктором Ющенком. На жаль, агентство з приватизації опинилося між цими силами. Я не думаю, що спроба повернути «Криворіжсталь» до державної власності буде успішною. Але проблема в тому, що такі спроби взагалі робляться. Президентська адміністрація та уряд борються навколо приватизаційних питань уже багато місяців. Можна пригадати Одеський припортовий завод, із приватизації якого вони не могли знайти згоду. Тож, на жаль, ідеться лише про боротьбу за владу.

– Якби великий закордонний інвестор прийшов до Вас зараз за порадою щодо того, чи варто вкладати гроші у виробництво в Україні, що б Ви відповіли?

– Потрібно розрізняти два види інвестицій: вкладання грошей у нові підприємства, які починаються з нуля, чи купівля державної компанії. Купувати державну компанію зараз було б складно, тому що практично у кожному випадку йдеться про дуже заполітизовану справу. Тож доброю порадою було б зараз не купувати компаній у держави. Ця ситуація може зміниться в майбутньому, але важко передбачити, що це буде скоро. Натомість інвестиції в нові компанії чи в компанії, які уже є у приватних руках, зараз можуть принести непогані доходи. Тож цю інвестицію я б порадив закордонному інвестору в Україні.

(Прага – Київ)
  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

XS
SM
MD
LG