Доступність посилання

ТОП новини

США: Адміністрація Буша шукає вихід із іпотечної кризи


Нью-Йорк – У Сполучених Штатах адміністрація президента Джорджа Буша вирішила вдатися до надзвичайних заходів, щоб врятувати дві найбільші в Америці фінансові кредитні кампанії, «Фанні Мей» і «Фредді Мак». Вони спеціалізуються на іпотечному кредитуванні, надаючи довготермінові позички покупцям житла і переживають тяжкі часи у зв’язку з фінансовою кризою в цій галузі. Міністр фінансів Генрі Полсен так виклав рятувальні заходи уряду: «Фанні Мей» і «Фредді Мак» відіграють центральну роль у нашій системі житлового фінансування, тож вони повинні й надалі робити це у своїй теперішній формі як акціонерні компанії. Їхня підтримка ринку житла особливо важлива тепер, коли ми працюємо, щоб подолати поточні труднощі».

У неділю Білий дім звернувся до Конгресу з проханням ухвалити рятівний пакет, що дозволить надати двом компаніям федеральні кошти, багатомільярдні позички, а також вдатися до прямих інвестицій. Зі свого боку, незалежна від уряду Федеральна резервна система, фактично Центробанк, надасть короткотермінові кредити для «Фанні Мей» і «Фредді Мак». Центробанк пояснив своє рішення необхідністю зробити все, щоб ті, хто бажає придбати житло, змогли отримати іпотечні кредити у «період напруження на фінансових ринках».

Як стверджує газета «Нью-Йорк Таймс», посилаючись на інформацію з урядових джерел, якщо Конгрес задовольнить прохання Білого дому, то загальний обсяг кредитів для двох компаній сягне астрономічної суми – 300 мільярдів доларів.

Чим викликана криза житлового фінансування?


Банки роками надавали іпотечні кредити на купівлю житла без достатньої перевірки спроможності боржника виплачувати позички. Вони навіть спокушали людей брати найбільші позички, запевняючи, що віддавати буде неважко. Тим часом економічний розвиток сповільнився, і певна частина боржників потрапили у скрутне становище, скажімо, втрачали роботу або знаходили низькооплачувану, недостатню для щомісячних виплат. Тоді банк забирав собі їхні будинки чи квартири і продавав на аукціоні.

У таких випадках люди втрачали житло, але й банк, не пристосований до торгівлі житлом, втрачав гроші на такому продажу в пожежному, можна сказати, порядку. Така у загальних рисах природа фінансової кризи, внаслідок якої «Фанні Мей» і «Фредді Мак» сукупно заборгували понад півтора трильйона доларів. Причому ці дві компанії гарантують іпотечні кредити вартістю понад 5 трильйонів доларів, що становить половину усіх кредитів країни на купівлю житла.

Щоб стабілізувати ситуацію, Білий дім закликав Конгрес збільшити ліміт національного боргу.

(Прага – Київ)

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG