Доступність посилання

ТОП новини

Українські європерспективи: «Поглиблення відносин, обходячи членство» – брюссельський політолог


Сьогодні у Брюсселі відбудеться дев’ятий раунд переговорів між Україною та Європейським Союзом про нову посилену угоду. Не виключено, що під час розмов йтиметься не лише про традиційні візові, прикордонні та економічні питання. Очікується початок підготовчих дій до проведення саміту «Україна – ЄС», що має відбутися на початку осені. Українську делегацію очолить заступник міністра закордонних справ Констянтин Єлисєєв.

На думку політичного аналітика з брюссельського центру політичних досліджень Пйотра-Мацея Качинського, поглиблення дружніх відносин між сторонами можливе. Разом з тим, європейські чільники не виходитимуть за рамки традиційних для таких заходів тем: «Найважливішим елементом переговорів, звичайно ж, буде нова посилена угода між Україною та Євросоюзом. Тому на порядку денному обов'язково будуть різноманітні технічні деталі цієї угоди. Поміж найважливіших елементів – візові полегшення для українців. Також не оминуть питань малого прикордонного руху між Україною та країнами Шенгенської зони, а саме: Польщі, Словаччини та Угорщини. Чимало приділятимуть уваги економічному діалогу».

За словами політолога Пйотра-Мацея Качинського, поміж запланованого також є підготовка до майбутнього саміту Україна – ЄС, що має відбутися упродовж французького головування» в Європейському Союзі.

Пйотр-Мацей Качинський додав, що на майбутньому саміті, згідно з деякими джерелами, очікуються суттєві зміни у політичному діалозі між Україною та Євросоюзом. Тож не виключено, що підготовка підґрунтя для цього почнеться вже сьогодні.

Брюссельський політолог не схильний вважати, що протягом сьогоднішніх зустрічей буде узгоджено та закріплено у тексті нової угоди положення про перспективу членства України в ЄС. «Після ірландського провалу ратифікації Лісабонської угоди навіть про членство Хорватії в ЄС поки що не йдеться», – зазначає політичний аналітик з брюссельського центру політичних досліджень Пйотр-Мацей Качинський.

(Брюссель-Київ-Прага)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG