Доступність посилання

ТОП новини

Турецька компанія будує дорогу на Рівненщині: праві політики проти, а місцеві жителі «за»


Цивілізацію у вигляді добротної дороги очікують рівняни від підготовки до Євро-2012. Дорожні роботи вже розпочалися на ділянці між Рівним і Дубном, незабаром оновиться траса на відрізку Корець-Рівне. Саме тут вирішило провести акцію протесту проти використання праці іноземних робітників ГО «Свобода».

Турецька будівельна фірма «Онур» виграла тендер і тепер протягом трьох років реконструюватиме автодорогу міжнародного значення Київ-Чоп, що проходить і через село Жадківка Корецького району. Нині турки споруджують собі тут тимчасове житлове містечко.

Проти їх участі у будівництві виступило ГО «Свобода» , встановивши одного намета та залучивши до акції журналістів.

Як повідомив голова обласної організації ВО «Свобода» Степан Мовчан, його однопартійці вважають неправильною соціальну політику влади, коли на такі роботи запрошують іноземних робітників, у той час як свої кваліфіковані працівники у пошуках роботи виїжджають за кордон.

Пікетувальники своїх позицій не узгодили, а селяни претензій до турків не мають

Одні стверджують, що договір з турками складений з порушенням норм чинного українського законодавства і його варто переглянути. Інші – що їх турбує, чи іноземні громадяни пройшли належне медичне обстеження та обурюються тим, що турки «ходять собі вільно, як у Туреччині». Третіх турбує, що після «турецького нашестя» в місті, відомому православним монастирем, з’являться «десятки турченят» і «буде зміна національного складу населення в Корці...».

ГО «Свобода» обіцяє пікетувати містечко безстроково, захищаючи інтереси в першу чергу жителів Жадківки. Адже саме на околиці цього села житимуть турки.

Селяни до турків претензій не мають, а можливості заробити радіють.

Селяни до присутності турецьких робітників ставляться спокійно і кажуть, що подібного «політичного» захисту не потребують. Адже двадцятеро їхніх донедавна безробітних земляків уже працюють на спорудженні містечка. Лише за роботу сторожа платитимуть дві тисячі гривень. А це для села – дуже гарний заробіток. До того ж впорядковуються околиці села.

Начальник щебнедробильного заводу Фират Джанбейлі розповідає, що місцеве населення сприйняло гостей привітно, а спілкуються турки мало, здебільшого з селянами, яких найняли на роботу. Щодо партійних амбіцій, то вони, вважає Фират Джайнбейлі, не зовсім місцеві.

Виконувач обов’язків голови Корецької райдержадміністрації Валерій Стасюк запевнив: турецька компанія виграла тендер не випадково, адже «Онур» будує дороги у всьому світі, і в Україні вони будують гарні дороги, свіжий приклад – Броди – Львів, Київ – Одеса. Компанія пройшла необхідну реєстрацію на території району і має усі необхідні документи, у тому числі медичні картки.

Втім, політики не заспокоюються. Кажуть, зберуть схід села, а пікет стоятиме, поки «щось» не зміниться. Представники влади натомість стверджують, що партійців не розганятимуть – їх розжене дощ...

(Рівне-Прага-Київ)
  • Зображення 16x9

    Валентина Одарченко

    Співпрацює  з  Радіо Свобода з 2000 року, власний кореспондент у Рівненській і Волинській області. Народилася 1965 року в місті Дубно. Закінчила факультет журналістики Київського державного університету ім.Т.Г.Шевченка, юридичний факультет Національного університету «Острозька академія». З 1995 по 1999 рік очолювала першу на Рівненщині ФМ-радіостанцію «Нова хвиля».  Журналіст  Рівненської філії НТКУ. 

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG