Доступність посилання

ТОП новини

У Китаї завершують приготування до Олімпіади


Робітники вимивать зовнішні стіни Національного Аква Центру китаю, відомого ще під назвою «Гніздо», 17 червня 2008 р.

Із наближенням Олімпійських ігор пульси спортсменів усього світу починають битися частіше. Три тижні віддаляє світ від головного спортивного змагання. До Китаю починають прибувати національні збірні, а китайська влада завершує приготування до Олімпіади.

Спортсменів лякає брудне пекінське повітря, і тому низка Олімпійських комітетів розгорнула бази з підготовки до змагань не в Китаї, а в сусідніх Південній Кореї та Японії. Атлетів привезуть до Пекіна за кілька днів до відкриття Олімпіади 8 серпня або ж прямо на змагання.

Спортивний психолог Грант Бречт зазначає, що багато що залежить від того, наскільки олімпійці налаштовані на перемогу. «Це настільки ж важливо, а може, й важливіше, ніж фізична підготовка, адже багато спортсменів мають схожу фізичну форму, тому дуже важливо, який у них буде емоційний стан», – каже він.

Гонор українців за золото – 100 тисяч доларів

Від України до Пекіна поїде найбільша за кількістю делегація за всі роки незалежності. Усього 252 спортсмени. Урядовці в Києві очікують, що ця команда привезе щонайменше 12 медалей. Щоб підбадьорити спортивний дух співвітчизників, влада готова заохочувати їх матеріально. «Преміальні, передбачені державою, залишилися на тому ж рівні, як це було на попередніх літніх іграх в Афінах у 2004 році. Це доволі солідна сума. За перше місце преміальні в еквіваленті 100 тисяч доларів США, за друге місце – 70 тисяч, за третє місце – 50 тисяч, і відповідно 50 відсотків від цієї суми додатково отримає особистий тренер кожного спортсмена, який завоює медаль», – розповів Радіо Свобода речник Національного Олімпійського комітету Іван Бондарчук.

Сила спорту також у тому, щоб залишати політику осторонь. Так Національна баскетбольна асоціація США запросила до себе в гості готуватися до Олімпіади баскетбольну команду з Ірану. Самі американці ще визначаються, хто ж представлятиме їх у Китаї.

Китайська влада також нервує

Напередодні змагань хвилюються не лише спортсмени, але й організатори. Спершу світ занепокоїли придушення антикитайських протестів у Тибеті, аж до того, що деякі лідери оголосили про можливість бойкоту церемонії відкриття Олімпіади в Пекіні. Потім у травні Китай сколихнув масштабний землетрус, від якого загинули 70 тисяч осіб. На думку оглядачів, китайська влада компетентно долала наслідки стихії, що відвернуло увагу від правозахисних проблем.

Тепер, як із будь-якими великими змаганнями, одне з головних питань – безпека. Китайська влада заявляє, що цього року розкрила 12 терористичних угруповань, які планували напади під час Олімпіади. Але критики кажуть, що, можливо, Пекін просто використовує змагання як прикриття, щоб придушити уйгурську меншину в провінції Сіньцзян. Саме там виявили можливих диверсантів.

(Прага – Київ)
  • Зображення 16x9

    Мар’яна Драч

    На Радіо Свобода – з 1996 року. Вела різні програми, серед яких «Україна і світ» та «Свобода сьогодні». Вивчала міжнародні відносини в Рузвельтському університеті в Чикаго і державне управління та економіку в Інституті державного управління і місцевого самоврядування (нині Академія) в Києві. Директор Української служби Радіо Свобода з травня 2013 року.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG