Доступність посилання

ТОП новини

Закордонна подорож Барака Обами


Нью-Йорк – Кандидат на посаду президента США від Демократичної партії сенатор Барак Обама вирушив у тижневу закордонну подорож, яку він починає в Афганістані, Іраку й на Близькому Сході. Тепер йому не дорікатимуть через брак зовнішньополітичного досвіду.

Американський сенатор Барак Обама заявив у Кабулі, що в разі свого обрання президентом США він енергійно продовжуватиме війну з тероризмом і збільшить допомогу Афганістанові. Президентський кандидат від Демократичної партії сказав це після зустрічі з президентом Афганістану Хамідом Карзаєм у перебігу своєї закордонної подорожі.

Після Афганістану Обама відвідає столицю Іраку. Він не сам, його супроводжують двоє колег-сенаторів, Чак Гейґел, республіканець, і Джак Рід, демократ. Обидва законодавці – критики війни в Іраку, вони, подібно до Обами, обстоюють поетапне виведення американських військ звідти.

З Багдада маршрут проляже до Йорданії та Ізраїлю, після чого Обама летить до Західної Європи. Передбачено візити до Німеччини, Франції, Великої Британії. Поїздка розрахована на один тиждень.

Президентська кампанія за кордоном

Кандидат демократів вирішив їхати за кордон саме тепер, коли передвиборча кампанія у розпалі. І ця поїздка, можна сказати, складова частина кампанії, реакція на твердження республіканського кандидата сенатора Джона МакКейна, що його демократичному суперникові бракує зовнішньополітичного досвіду.

МакКейн наголошує на тому, що війна з тероризмом, зокрема проти терористичної мережі «Аль-Каїда» та ісламістського руху «Талібан» в Афганістані, триває вже близько семи років, а Обама ще й досі жодного разу не був у тій країні.

Нагадуючи виборцям той факт, що Обама очолює підкомітет з європейських справ у сенатській комісії закордонних справ, МакКейн наголошував, що його опонент жодного разу не скликав слухань з питань Афганістану.

Крім того, казав МакКейн, Обама вже кілька років не відвідував Іраку. Можливо, саме тому Обама почав свою закордонну подорож з Афганістану, щоб звідти полетіти до Іраку.

Афганські плани Обами

Він провів у Кабулі двогодинні переговори з президентом Карзаєм на теми відновлення уряду та економічної інфраструктури, стану безпеки, боротьби з корупцією.

Обама наголошував на своїй підтримці Афганістанові, на тому, що і демократи, і республіканці є друзями Афганістану, і надалі так буде, незалежно від того, хто виграє осінні президентські вибори.

Разом із тим він закликав афганський уряд «вийти з бункера» і активно зайнятися зміцненням політичних інститутів і сил безпеки.

У планах Обами щодо боротьби з тероризмом Афганістан посідає центральне місце.

Обама зустрічався з американськими військами у Кабулі, снідав з ними й виставив відмінну оцінку якості солдатських харчів. «Я хочу зробити все, щоб люди вдома усвідомили, яку важливу працю ви тут робите і на які жертви йдете», – сказав Обама.

Нині більше американських солдатів гине в Афганістані, ніж в Іраку, де стан безпеки значною мірою поліпшився.

У Багдаді, як повідомляють, Обама зустрічається з командуванням американських військ.

(Нью-Йорк – Прага – Київ)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG